Під Оленівкою збройні формування РФ на 5 годин затримали патруль СММ ОБСЄ

Відео
Поділитися
Загалом упродовж минулої доби в Донбасі спостерігалася відносна тиша. 

У вівторок, 2 березня, у районі проведення операції Об'єднаних сил збройні формування Російської Федерації один раз порушили режим припинення вогню. 1 березня бойовики в Донбасі вкотре вдалися до грубих порушень, не пропустивши патруль СММ ОБСЄ через блокпост поблизу населеного пункту Оленівка та затримавши його на 5 годин. Про це повідомили в штабі ООС у середу, 3 березня. 

Зазначається, що поблизу селища Жовте, неподалік міста Щастя, було зафіксовано проліт ворожого БПЛА з перетином лінії розмежування, який вчасно було подавлено засобами РЕБ. Порушення режиму тиші було зафіксовано неподалік Водяного, що на Приазов’ї. Там окупанти відкривали прицільний вогонь з автоматичних станкових та протитанкових гранатометів.

Українська сторона СЦКК також повідомила про грубі порушення з боку збройних формувань РФ та її найманців, про що йдеться у Звіті СММ ОБСЄ від 2 березня.

"Надалі триває перешкоджання роботі СММ ОБСЄ. Так міні БПЛА Місії зазнав перешкод під час моніторингу ОРДЛО в районі населених пунктів Каштанове та Петрівське неподалік Донецька. А вранці 1 березня, представники збройних формувань РФ не пропустили патруль СММ ОБСЄ через блокпост поблизу населеного пункту Оленівка. та затримали їх на 5 годин", - зазначається у звіті. 

Відповідно до розпорядження командувача ООС продовжено відновлення інфраструктури Донбасу. Зокрема проведено ремонтні роботи на трансформаторній підстанції поблизу населеного пункту Водяне, що надало можливість відновити електропостачання в регіоні. Дотримання гарантій безпеки забезпечено Українською стороною СЦКК.

"Українські військовослужбовці і надалі контролюють ситуацію в районі проведення операції Об’єднаних сил та дотримуються режиму припинення вогню", - додають бійці. 

З 00:01 27 липня 2020 року в районі проведення операції Об'єднаних сил почало діяти повне і всеосяжне припинення вогню, узгоджене учасниками Тристоронньої контактної групи 22 липня.

У Кремлі відмовилися гарантувати дотримання режиму тиші бойовиками, вкотре заявивши, що Росія нібито не є стороною конфлікту.

2 березня 2021 року президент Європейської Ради Шарль Мішель закликав РФ забезпечити повний доступ Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ до всіх територій України, які не контролюються урядом країни, і повернутися до Спільного центру контролю та координації. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі