"Не було затриманих і не було ніяких грубих порушень громадського порядку взагалі", - наголосив він.
Зазначимо, вранці 17 червня між активістами праворадикальної націоналістичної організації С14 і поліцейськими сталися зіткнення. Націоналісти та представники релігійних громад протестували проти проведення "Маршу рівності". Унаслідок зіткнень постраждали активісти та поліцейські, правоохоронці затримали і доставили до відділку 57 осіб.
"Майже більша частина звільнена. Складені адміністративні матеріали. У районні управління викликали лікарів, надавали допомогу кому це було потрібно й усім забезпечили правову допомогу. Ще декілька осіб залишаються", – зазначив начальник ГУ Національної поліції у місті Києві Андрій Крищенко.
За його словами, особам, які залишилися у відділку, інкримінована стаття 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України.
Він також додав, що активісти заздалегідь підготували сльозогінний газ та вибухові пакети. За даними правоохоронців, під час вранішніх сутичок на перехресті вулиці Володимирської та бульвару Тараса Шевченка декілька чоловіків застосували проти поліцейських газові балончики. Тож, на думку очільника столичної поліції, затримання активістів були цілком обґрунтованими.
Проте активісти С14 мали власну думку з цього приводу. Так, вони блокували Шевченківське районне управління поліції з вимогою відпустити затриманих, а згодом перекрили декілька вулиць на Лук'янівці. Вони обіцяли влаштувати "транспортний колапс" та вимагали звільнили затриманих. Згодом у С14 повідомили про те, що усі затримані члени організації вийшли на волю.
В організації також наголошують на тому, що ранковий мітинг, під час якого сталися перші сутички, був мирним та санкціонованим.
Загалом до забезпечення громадського порядку в центрі столиці були залучені три тисячі правоохоронців, інші райони Києва патрулювали ще дві. Посилені заходи безпеки діятимуть до завершення в місті усіх сьогоднішніх акцій.
Нагадаємо, вранці у неділю, 17 червня, у Києві відбувся щорічний "Марш рівності", у правозахисній акції взяли участь близько п'яти тисяч представників ЛГБТ-спільноти та їх прихильників.
До початку акції відбулися сутички активістів націоналістичних і релігійних організацій і правоохоронців. Унаслідок сутичок постраждали активісти та п'ятеро правоохоронців. Відомості про них були внесені до ЄРДР за статтями 342 (опір працівникові правоохоронного органу) і 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) КК України.