Київські правоохоронці затримали двох активістів громадського руху "Відсіч" під час лекції, яку проводила російська блогерка Олександра Мітрошина. У поліції зазначили, що затримали активістів за дрібне хуліганство, а у "Відсічі" заявляють, що причиною стало питання "чий Крим?". Згодом затриманих відпустили.
"Сьогодні до столичної поліції по спецлінії 102 надійшло повідомлення про те, що на вулиці Козацька невідомі особи конфліктують і висловлюються нецензурною лайкою. На виклик виїхав екіпаж патрульної поліції", - повідомили в поліції.
За версією правоохоронців, активісти нібито не реагували на зауваження співробітників поліції, які неодноразово попередили їх про затримання у разі невиконання законних вимог.
"У результаті двох громадян, які порушували громадський порядок, патрульні доставили до Голосіївського управління поліції.У приміщенні відділу поліції патрульні склали на них адміністративний протокол про адміністративне правопорушення за ст. 173 (Дрібне хуліганство) Кодексу України про адміністративні правопорушення", - додали у поліції.
Також правоохоронці склали адмінпротокол щодо дрібного хуліганства на чоловіка, який конфліктував із затриманими. Згодом активістів відпустили.
Безпосередньо у "Відсічі" повідомили, що поліція затримала Леоніда Овчаренка та Олексія Кальницького нібито за те, що вони запитали у російської блогерки "чий Крим?". У громадській організації додали, що поліцію викликав Овчаренко.
"Спочатку "правоохоронці", яких викликав сам активіст, наполегливо протиправно вимагали, щоби той вийшов. А потім - узяли його в наручники та поставили на коліна перед озвірілим натовпом прихильниць блогерки", повідомили в організації.
У свою чергу блогерка написала в Instagram, що зустріч з підписниками закінчилася "бійкою, поліцією та втечею".
"Зустріч з підписниками закінчилася бійкою, поліцією та моєю втечею. Прийшли три провокатори на політичну тему в контексті Росії та України. Зірвали зустріч, звинувачували мене в різних речах, кричали, через пів години побилися. Я поїхала заради безпеки всіх, ситуація вийшла з-під контролю", - написала Мітрошина.
У "Крим.Реалії" зазначили, що в 2017 році Мітрошина написала у Facebook про те, що відвідала анексований Крим і поділилася відповідними фото. Однак тепер цього допису на сторінці блогерки немає.
Олександра Мітрошина є російською громадською діячкою, журналісткою та письменницею. Саме вона заснувала рух #ЯНеХотелаУмирать проти домашнього насилля.
Раніше стало відомо, що Україна депортувала в Азербайджан опозиційного блогера і активіста Ельвіна Ісаєва за "порушення міграційного законодавства". Видача відбулася перед візитом президента Володимира Зеленського до Баку. Депортованого блогера відправили в СІЗО №1 Пенітенціарної служби Азербайджану, рішення про його арешт Насімінський районний суд Баку ухвалив ще 22 серпня.
У серпні Ісаєва затримали російські правоохоронці, його російський паспорт суд визнав "незаконно виданим" і вилучив. Самого ж блогера відправили до центру тимчасового утримання іноземців для подальшої екстрадиції в Азербайджан. У ситуацію із затриманням втрутився Європейський суд з прав людини, який застосував "правило 39" і заборонив його видачу Азербайджану. 11 вересня Ісаєва звільнили, він покинув РФ, де жив тривалий час, і приїхав до Києва.
Ісаєв критикував керівництво Азербайджану і називав президента країни Ільхама Алієва диктатором. У той же час він підтримував підконтрольні Росії угруповання "ДНР" і "ЛНР" та брав участь у зборі допомоги для них.