Під час акцій у Києві 15 дітей отримали травми та кульові поранення

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Під час подій 18-22 лютого лікарі надали медичну допомогу 780 учасникам масових заходів.

Уповноваженим Верховної Ради з прав людини здійснено моніторинг дотримання прав дітей під час протестних акцій в Україні. Про це повідомили у прес-службі омбудсмена.

Згідно з результатами моніторингу, під час масових акцій відбувалися безпідставні затримання дітей та заподіяння їм тілесних ушкоджень працівниками правоохоронних органів.

За оперативною інформацією, з 30 листопада 2013 року по 5 лютого 2014 року в регіонах України правоохоронцями затримано понад 60 дітей у зв'язку з їхньою можливою причетністю до масових акцій протесту.

Переважну більшість дітей із зазначеного числа було допитано як свідків, а також відпущено після проведення профілактичних бесід. Тим не менш, щодо 13 дітей було розпочато досудове слідство за ст. 15, 294, 341 Кримінального кодексу України. Окрім того, у 18 випадках були порушені справи про адміністративні правопорушення як щодо дітей, так і їхніх батьків.

За результатами здійсненого моніторингу було встановлено непоодинокі випадки порушення органами внутрішніх справ вимог ст. 208, 213 Кримінального кодексу України щодо негайного повідомлення про затримання дитини у Центр безкоштовної правової допомоги, батькам або іншим законним представникам дитини і в органи опіки та піклування.

За фактами виявлених порушень Уповноваженим із прав людини направлено відповідний акт реагування в прокуратуру Києва.

Окрім того, виявлено системну проблему, яка свідчить про відсутність взаємодії між службами у справах дітей, правоохоронними органами, органами охорони здоров'я, у разі, коли дитина підозрюється у вчиненні правопорушення або стає його свідком чи жертвою. У зв'язку з цим не застосовується достатньо заходів, спрямованих на захист прав і законних інтересів дитини.

Як наслідок, на запити дитячого омбудсмена надійшла різна інформація щодо кількості дітей, які потрапили в поле зору правоохоронних органів, служб у справах дітей або установ охорони здоров'я через їхню участь у масових акціях.

За результатами моніторингу підготовлено подання Уповноваженого з прав людини до уряду, яке буде внесено відразу після його формування.

Одночасно відбувався моніторинг ситуації щодо дотримання права дітей на отримання належної медичної допомоги у зв'язку з отриманими травмами, отриманими тілесними ушкодженнями і погіршенням стану здоров'я.

Зокрема, в установах охорони здоров'я Києва у період з 30 листопада 2013 року по 25 лютого 2014 року на лікуванні перебувало 15 дітей, які мали черепно-мозкові травми, струс головного мозку, кульові поранення тощо.

Зазначимо, що станом на ранок 26 лютого, за інформацією Департаменту охорони здоров'я, під час подій 18-22 лютого лікарі надали медичну допомогу 780 учасникам масових заходів, що проходять у центрі Києва. Госпіталізовано 520 осіб.

За 18-22 лютого близько 20 лікарень міста приймали постраждалих. Київськими хірургами проведено близько 400 оперативних втручань, понад 130 з них - надскладні. !zn

Читайте також:

Медслужба Майдану: За день вбито від 70 до 100 осіб

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі