Петиція про позбавлення Тищенка депутатського мандата набрала понад 25 тисяч підписів: чи реально виконати вимогу?

Поділитися
Петиція про позбавлення Тищенка депутатського мандата набрала понад 25 тисяч підписів: чи реально виконати вимогу? © Василь Артюшенко, ZN.UA
Менше ніж за добу за позбавлення Тищенка повноважень підписались майже 26 тися громадян.

Петиція про позбавлення народного депутата України Миколи Тищенка повноважень, зареєстрована учора, 24 червня, на сайті Верховної Ради, набрала необхідні 25 тисяч голосів менше, ніж за добу.
Станом на вечір 25 червня свої підписи під петицією залишили вже понад 25 700 українців.

Як зазначив автор ініціативи, Шевердєєв Андрій Іванович,  відкликати Тищенка пропонується у зв’язку із його “зловживання статусом, перевищенням службових повноважень та рекетом”.

У петиції йдеться, що Тищенко “істотно шкодить" роботі українського парламенту, а його дії “завдають шкоди іміджу нашої країни”.

Нагадаємо, що Микола Тищенко був обраний на позачергових парламентських виборах у 2019 році за одномандатним виборчим округом — тобто не партійним списком, а за мажоритарною системою. Згідно з законом, дострокове припинення повноважень народного депутата можливе лише у випадках:

  • особистої заяви про складення депутатських повноважень;
  • набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього;
  • визнання його судом недієздатним або безвісно відсутнім;
  • припинення його громадянства або виїзду на постійне проживання за межі України;
  • смерті;
  • якщо він переходить на посаду члена Кабінету Міністрів України, або керівника центрального органу виконавчої влади.

У січні 2023 року народного депутата Миколу Тищенка виключили з партії та зі складу фракції «Слуга народу» у Верховній Раді  після того, як він відправився у Таїланд буцімто на зустріч з українцями. 

Від початку політичної кар’єри Микола Тищенко регулярно потрапляв у скандали. Депутат влаштовував гучні вечірки під час коронавірусного карантину, а його ресторан «Вєлюр», на відміну від інших закладів, продовжував працювати у локдаун.

Останній інцидент стався 20 червня. Група невідомих чоловіків у балаклавах у центрі Дніпра напали на колишнього військового Дмитра "Сина" Павлова, коли той гуляв з дружиною та маленькою дитиною. З'ясувалося, що до інциденту причетна охорона народного депутата від "Слуги народу" Миколи Тищенка, у якого з Павловим перед побиттям виникла суперечка. Одіозний депутат стверджує, нібито військовий є другом організатора ботоферм у Дніпрі та входить  до "силового блоку" в організованому злочинному угрупуванні "9". 

25 червня  ДБР повідомило про підозру депутатові за фактом незаконного позбавлення волі колишнього військовослужбовця. Того ж дня Печерський суд обрав йому запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі