"Уряд визначив, як буде відбуватися першочергове зарахування на бюджет тих абітурієнтів, які укладуть угоду про відпрацювання в селах або селищах міського типу", - йдеться в повідомленні прес-служби Кабінету міністрів.
Наголошується, що документ набуде чинності 1 січня 2019 року і буде діяти починаючи з вступної кампанії 2019 року. Правом першочергового зарахування зможуть скористатися вступники у медичні і педагогічні ВНЗ на спеціальності галузей знань "Освіта/Педагогіка" та "Охорона здоров'я".
"Їм доведеться відпрацювати в сільській місцевості не менше 3 років - на цей період фахівцям безкоштовно нададуть житло з оплатою опалення і освітлення", - підкреслюється в повідомленні.
Наголошується, що прогнозовану потребу у фахівцях з вищою медичною або педагогічною освітою певної місцевості будуть визначати виконавчі органи сільських, селищних, міських рад. Щорічно до 1 лютого вони будуть подавати відповідний список в обладміністрації, де до 1 березня будуть оголошувати конкурс на укладення договорів на відпрацювання. Під час його проведення перевага надаватиметься жителям тих населених пунктів, де розташований роботодавець (або близьких до них). Угоди з переможцями будуть підписувати до 30 травня.
"У підсумку вступники отримують право на першочергове зарахування, а роботодавець - гарантію наявності фахівця з певної спеціальності (спеціалізації) та рівнем вищої освіти", - додають в Міносвіти.
Після закінчення навчання випускник повинен буде впродовж місяця прибути до місця відпрацювання, укласти трудовий договір і почати роботу. Якщо ж випускник відмовиться виконувати умови угоди, йому потрібно буде відшкодувати кошти, витрачені закладом на його підготовку.
Нагадаємо, раніше Кабінет міністрів України затвердив перелік з 30 спеціальностей, за якими проводиться єдиний державний кваліфікаційний іспит для отримання ступеня магістра, в тому числі і медичні спеціальності.