За словами Левіна, заступник генерального прокурора Віктор Трепак, який займається "справою Гандзюк", змушує його свідчити проти двох інших фігурантів справи – голови Херсонської облради Владислава Мангера (підозрюваний замовник злочину) та Ігоря Павловського (експідозрюваний співорганізатор злочину, нині – підозрюваний у приховуванні злочину).
Левін підтверджує, що у зустрічався із Трепаком у тюрмі болгарського міста Бургас, повідомляло "Громадське" із зали Печерського районного суду Києва.
"Він був з телефоном, і ми домовилися писати усе на папірці. Він мені писав, показував, я йому писав та показував. Він виходив і забирав свій папірець, я забирав свій. Тоді у Болгарії він написав, якщо я не свідчитиму проти Мангера, мою дружину арештують з надуманої причини. Також в мене є близька людина, у якої є маленькі діти. Згадували про те, що це може негативно вплинути на неї. Також мені сказали, що в слідства є компромат на мене нецензурного змісту", - завив він.
Підозрюваний впевнений у відсутності в слідства будь-якого компромату на нього та заявив, що нібито погрози прокурора змусили його дружину залишити Україну. За версією слідства, вона перебувала разом із Левіним у Болгарії, сам він запевняє – дружина поїхала до подруги "за кордон".
"Я сказав, що ніщо не змусить мене говорити неправду", - додає він.
Також Олексій Левін заявив, що нібито домовився із Віктором Трепаком, що погоджується на швидку екстрадицію в обмін на гарантування дотримання своїх прав в Україні. Однак заступник генпрокурора свого слова не дотримався, запевняє підозрюваний.
Він скаржиться на те, що його відправили не у СІЗО, а до ізолятора тимчасового тримання Служби безпеки України, а також досі не перевірили на коронавірус.
"Я звертаюся до прокурорів. Я готовий співпрацювати зі слідством, але коли мене переведуть до СІЗО. Я про це заявляв Трепаку від самого початку. Але він розумів, що якщо я буду давати покази, йому доведеться закрити провадження щодо деяких осіб. Через свою зацікавленість щодо конкретних осіб, він помістив мене до ІТТ СБУ", - запевняє Левін.
Підозрюваний також наголосив на готовності пройти перевірку на поліграфі щодо замовника злочину та кислоти, якою облили померлу Гандзюк.
За його словами, заступник генерального прокурора приходив до нього до ізолятора тимчасового тримання вже в Україні й нібито висунув нові вимоги:
"Він мені написав конкретно: "Щодо Мангера в мене є сумніви. Залишімо його в спокою. Але давай покази на Павловського". Коли я сказав, що я нічого не знаю про Павловського, він сказав: "Обирай – або Мангер, або Павловський з Паламарчуком". Я не розумію чому він змінив свою позицію", - сказав він.
Під час судового засідання підозрюваний в організації вбивства Катерини Гандзюк заперечив проти клопотання прокуратури продовжити строки досудового слідства у справі до липня 2020 року та заявив, що після завершення строків розслідування 3 квітня не братиме участі у слідчих діях.
Нагадаємо, 16 березня Левіна літаком доправили до Києва, український суд відправив його під арешт на два тижні. Екстрадицію підозрюваного дозволив суд болгарського міста Бургас після того, як 24 січня підозрюваного затримали в цій країні й відправили під варту на 40 діб.
Віктор Трепак не виключає зовнішнього втручання у розслідування справи вбивства Катерини Гандзюк. За його словами у розслідуванні відбулось свідоме гальмування.
Так, інформацію про імовірне місцеперебування одного ключових підозрюваних у "справі Гандзюк" – кримінального авторитета Олексія Левіна – правоохоронні органи України мали у своєму розпорядженні й раніше. До Болгарії навіть виїжджала відповідна група, однак цю інформацію злили підозрюваному. Тож Левін був добре поінформований про те, що його розшукують.
Після затримання Левіна у Бургасі з ним намагалися зустрітися адвокати іншого підозрюваного – голови Херсонської облради Владислава Мангера, а сам Левін намагався максимально затягнути екстрадицію в Україну. На думку заступника генпрокурора, Левіну та Мангеру фінансово може допомагати колишній власник компанії "Чумак" шведський бізнесмен Карл Стурен.
Докладніше читайте в матеріалі Інни Ведернікової "Справа Гандзюк. Слово надається прокурору" для ZN.UA.