Перша група мобілізованих до Збройних Сил України засуджених потрапить на фронт наприкінці літа, коли закінчить військову підготовку, яка триватиме щонайменше два місяці, розповів в інтерв'ю Financial Times міністр юстиції Денис Малюська.
Він зазначив, що в рамках нової програми від відбування покарання уже звільнено 2 872 ув'язнених з 5 196 заявників, а 368 отримали відмову через стан здоров’я.
Міністр зазначив, що кампанія з призову засуджених дозволить залучити до війська близько 5 000 новобранців, і що ця кількість може збільшитися втричі "за найкращих обставин".
«У пенітенціарній системі є багато хороших людей, які можуть бути корисними на фронті. Це хороша можливість розпочати їхнє життя з нової сторінки», - сказав Малюська.
Видання зазначає, що кілька ув'язнених під час спілкування із журналістами сказали, що прагнуть свободи і особистої спокути. Інших мотивувала вища заробітна плата, яка дозволить їм утримувати сім'ї.
Нагадаємо, що умовно-достроковому звільненню через мобілізацію не підлягають засудженніза серійні вбивства, сексуальне насильство та злочини, пов'язані з національною безпекою чи корупцією.
Для звільнення ув'язнені повинні пройти низку фізичних і психологічних тестів, а також повинні мати щонайменше три роки до закінчення терміну покарання і бути не старше 57 років. При цьому в разі укладення контракту із ЗСУ вони повинні служити до закінчення війни чи звільнення із служби за станом здоров’я, та не мають права на відпустку.