Перетин кордону: чи може батько дитини з інвалідністю виїхати з країни

Поділитися
Перетин кордону: чи може батько дитини з інвалідністю виїхати з країни © Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон
Під час воєнного стану перетин кордону для військовозобов’язаних чоловіків обмежено.

В Україні запроваджено воєнний стан і діє загальна мобілізація, під час яких виїзд чоловіків призовного віку за кордон обмежено. Але є виключення.

Юрист Ілля Хромець пояснив, у яких випадках батько хворої дитини може виїхати за межі країни.

Відповідно до пункту 2-1 Правил перетинання державного кордону громадянами України, у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право батьки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років.

Обов'язкова наявність:

  • свідоцтва про народження дитини;
  • або документів, що підтверджують відповідні повноваження особи, що супроводжує дитину з інвалідністю (у разі здійснення супроводу опікуном, піклувальником, одним або обома прийомними батьками, батьками-вихователями);
  • посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, в якому зазначено статус “дитина з інвалідністю”;
  • або довідки про отримання державної соціальної допомоги дітям з інвалідністю, виданої структурним підрозділом з питань соціального захисту населення районної, районної у м. Києві держадміністрації, виконавчим органом міської ради, до території територіальної громади якої входить територія міста обласного значення, районної у місті (у разі її утворення) ради (незалежно від того, кого призначено отримувачем допомоги), або індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю, виданої лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я, або медичного висновку про дитину з інвалідністю до 18 років (їх нотаріально засвідчених копій).

З огляду на вказані положення Правил, а також положень частини 1 статті 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» відповідно до якої не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років, така особа може перетнути кордон, але за наявністю певних документів.

 Для можливості перетинання кордону (виїзду) батьку такої дитини необхідно звернутись до ТЦК та СП із заявою про надання відстрочки та отримати військово-обліковий документ із записом про відстрочку від мобілізації.

На момент виїзду у  такої особи повинні бути документи що посвідчують особу, військово-облікові документи із записом про відстрочку від мобілізації.

Слід звернути увагу на те, що перетин кордону осіб, які мають право на відстрочку можливий лише за наявності відповідних документів (у такому випадку свідоцтва про народження та посвідчення про інвалідність дитини, а також нотаріально засвідчені їх копії), що підтверджують підставу, на якій здійснюється перетин кордону під час дії воєнного стану, а також за наявності відповідної довідки та/або відмітки у військово-обліковому документі про наявність у особи відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації.

Раніше начальник управління штабу Командування Сухопутних військ Збройних Сил України Роман Горбач розповів, чи слід очікувати найближчим часом посилення мобілізації в Україні.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі