Перепис населення необхідно проводити підготовлено — Лібанова

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Перепис населення необхідно проводити підготовлено — Лібанова © eveningkiev.com
До кінця наступного року повномасштабний перепис навряд чи вдасться провести.

Наміри нової влади нарешті провести перепис населення вселяють надію. Для цього в бюджеті-2020 передбачається виділити 3,44 млрд гривень. Зараз команда Зеленського заявляє про те, що частковий перепис спробує провести вже до кінця року. Однак дуже не хочеться, щоб через бажання нової влади отримати швидкий результат всі докладені зусилля пішли нанівець, і такий довгоочікуваний захід був проведено поспіхом і неякісно.

Про це в інтерв'ю для DT.UA заявила Елла Лібанова, директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України. На її думку, "не треба гнати картину", тому що важливо, щоб перепис був визнаним міжнародним співтовариством. А для цього він повинен пройти по методології, як годиться.

"Не думаю, що до кінця наступного року повномасштабний перепис вдасться провести. Навряд чи встигнуть підготуватися. По-перше, особливість цього перепису в тому, що проводитися він буде не на паперових носіях, а на планшетах. Не можна вже буде піти в ЖЕК, переписати інформацію і сказати, що опитування проведено. Але планшети треба закупити, а це ні багато ні мало - 100 тисяч штук, - зазначає соціолог. - По-друге, потрібно створити програмне забезпечення. Як для введення інформації, так і для її узагальнення й аналізу, що більш складно. По-третє, треба підібрати 100 тисяч переписувачів. Тут ми розраховуємо на допомогу центрів зайнятості, де на обліку багато людей з вищою освітою, які за певну плату цілком спроможні цю роботу виконати. Спробуємо залучити й студентів - статистиків, економістів, соціологів, які раніше завжди це робили. Однак переписувачі повинні розуміти, що і як робити. Для цього знадобиться мінімум тиждень серйозного навчання й багато вчителів. Словом, дрібних, можливо некритичних, проблем - безліч. Щоб вони не нашарувалися, маємо їх вирішувати. І для цього потрібен час".

Лібанова звертає увагу, що насправді у нового уряду дуже амбітні плани, але вона не дуже розуміє, як здійснити ці плани. Тому що перепис потрібно проводити тоді, коли населення мінімально мобільне - щоб застати більшість людей за своїми адресами. Зазвичай це - осіннє-весняний період. А ще проблема окупованих територій, де неможливо провести повномасштабний перепис.

"Але з допомогою дронів можна хоча б порахувати кількість людей. Скориставшись рекомендаціями Фонду народонаселення, який проводив перепис у воюючих країнах", - зазначає співрозмовниця.

Детальніше про проблеми з переписом населення читайте в матеріалі Анни Котляр "Як не завалити перепис. Материнські поради" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі