Перекомісія на придатність до військової служби: чи можуть її проводити для інвалідів II та III

Поділитися
Перекомісія на придатність до військової служби: чи можуть її проводити для інвалідів II та III © freepik/freepik
Такі заходи передбачені новим законопроєктом про мобілізацію.

В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, що введені через повномасштабне вторгнення РФ. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років. Нещодавно Кабмін подав до Верховної Ради законопроєкт про мобілізацію. Видання sud.ua розповіло, чи потрібно буде чоловікам, які отримали інвалідність після 24 лютого 2022 року, пройти переогляд на придатність до служби.

Відповідно до законопроєкту, чоловіки віком від 25 до 55 років, яким після 24 лютого 2024 року встановлено інвалідність ІІ та ІІІ груп (крім тих, кому інвалідність ІІ та ІІІ груп встановлено за наслідками захворювань, поранень (травм, контузій, каліцтв), одержаних під час захисту Вітчизни, а також відсутності кінцівки внаслідок її ампутації), до кінця 2024 року підлягають переогляду на придатність до військової служби.

Переогляд проводитиметься на підставі переліку хвороб, станів та фізичних вад, затвердженого Кабінетом Міністрів України за поданням Міністерства охорони здоров’я спільно з Міноборони.

У Кабміні пропонують встановити, що громадяни України, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим Законом, протягом дев'яти місяців з дня набрання чинності цим Законом підлягають повторному медичному обстеженню  з  метою визначення придатності до військової служби.

Також на розгляді парламенту одночасно з проєктом закону 10449 знаходиться законопроєкт 10379, розроблений Міноборони, яким вносяться зміни до Кримінального кодексу. Відповідно до документа, вносяться зміни до статті 336 КК, за яким відмова від проходження медичного огляду буде каратися позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.

Раніше ми писали, хто зможе отримати право на відстрочку від призову, якщо у ВР ухвалять новий законопроєкт про мобілізацію.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі