Знадобиться до трьох днів, аби можна було говорити про наслідки удару по ДніпроГЕС — Сирота

Поділитися
Знадобиться до трьох днів, аби можна було говорити про наслідки удару по ДніпроГЕС — Сирота © Запорізька обласна прокуратура
За цей час фахівці повинні розібрати завали та дістатися до підземної частини станції. 

Генеральний директор "Укргідроенерго" Ігор Сирота заявив, що наразі про втрату ДніпроГЕС говорити передчасно, адже для цього спершу потрібно провести ретельний аналіз наслідків ракетного удару. Під час телемарафону він наголосив, що вже зафіксовано суттєві пошкодження верхньої частини самої будівлі, втім, станція має також 35 метрів глибини вниз. Саме стан цих поверхів і потрібно дослідити. 

Сирота констатував, що верхню частину ГЕС доведеться відновлювати повністю.

"Що стосується обладнання, ми не можемо потрапити на нижні відмітки станції, тому що верхня відмітка повністю завалена. Як тільки ми все це демонтуємо, тоді ми зможемо зрозуміти, що потрібно відновлювати, а що замовляти, виготовляти", — сказав Сирота.

Загалом він впевнений, що відновленню підлягають будівлі після будь-яких аварій, питання полягає лише в тому, скільки часу та грошей для цього знадобиться. 

"Пів машинного залу порушено, знесено дах, стіни, в машинний зал прилетіло багато ракет, — розповів він про результати удару та, як наслідок, семигодинної пожежі. — Тому добратися до цього обладнання і проаналізувати будівельну частину і частину обладнання ще неможливо. Потрібен деякий час, мінімум два-три дні, щоб ми могли зробити попередні візуальні обстеження і зробити аналіз.  І тільки після цього ми зможемо дати оцінку наслідкам цієї ракетної агресії". 

Нагадаємо, під час комбінованого повітряного удару по Україні 22 березня російські війська атакували Дніпровську ГЕС. По станції зафіксовано вісім влучань, вона виведена з ладу. Директор "Укргідроенерго" Ігор Сирота повідомив, що ГЕС-2 взагалі знаходиться у критичному стані, невідомо, чи її вдасться відновити. Окупанти атакували її двома ракетами, влучивши в опору та у підкранові балки. Та, попри складну ситуацію, загрози прориву дамби немає і людям нічого не загрожує, переконують чиновники. 

Про наслідки російської атаки на ДніпроГЕС розповідає Ігор Маскалевич у тексті "Удар по енергосистемі як нагадування, з ким ми воюємо".

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі