Автор зазначає, що передача справи генпрокуратурі під приводом приєднання до ще більшої справи про узурпацію влади Януковичем виглядає як вдалий спосіб для НАБУ та САП "зняти" небажану проблемну справу і таким чином уникнути відповідальності за слабкі результати її річного розслідування.
"Водночас, на моє переконання, таке рішення призведе до "поховання" справи "чорної бухгалтерії" ПР. Треба розуміти, що її матеріали будуть долучені до величезного масиву ще більшої справи і "розчиняться" в ній - вони втратять процесуальну самостійність, і про "чорну бухгалтерію" ПР як таку можна буде забути", – констатує Трепак.
Він також вказує, що в багатьох випадках при передачі справи від одного органу іншому її розслідування фактично починається з нуля.
За словами Трепака, САП всупереч нормам КПК передає неуповноваженому органу справу про корупційні злочини, яку має розслідувати виключно НАБУ.
"Таким чином закладається правова "міна" під усю справу "чорної бухгалтерії" ПР, оскільки створюється реальний ризик визнання недопустимими (незаконними) всіх доказів, отриманих слідчими ГПУ при розслідуванні фактів елітної корупції. Понад те, такі докази не можна буде використовувати й у справі про узурпацію влади Януковичем", – йдеться в статті.
9 червня стало відомо, що САП призупинила призупинила розслідування у кримінальній справі проти голови ЦВК Михайла Охендовського за фактами можливого отримання ним коштів з "чорної каси" Партії регіонів. При цьому, інша частина матеріалів справи "чорної бухгалтерії" була передана за підслідністю в Департамент спецрозслідувань ГПУ.
В НАБУ, у свою чергу, повідомили, що продовжать розслідування справи разом зі слідчими генпрокуратури.
У травні минулого року Віктор Тріпак передав НАБУ документи, що підтверджують незаконні виплати Партією регіонів готівкових коштів ряду колишніх і нинішніх високопоставлених чиновників. Мова йде про так звану "чорної бухгалтерії" ПР з загальними виплатами на суму близько 2 мільярдів доларів.
Детальніше про загрозу розвалу справи "чорної бухгалтерії" регіоналів читайте у статті Віктора Тропака "Небезпечний симбіоз" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".