Про зникнення наказів та низки інших документів, що стосуються управління арештованим майном, стало відомо напередодні. В агентстві підозрюють "внутрішню диверсію", спрямовану на зрив майбутнього аудиту.
"До 08 листопада цього року аудиторська компанія проводить зовнішній аудит діяльності АРМА. Також в листопаді цього року запланована оцінка результатів діяльності керівника АРМА... найближчим часом розпочнеться перевірка Рахунковою палатою", - нагадують в агентстві.
У зв'язку з цим в АРМА підозрюють, що до зникнення документів можуть бути причетні зацікавлені у створенні штучних перешкод для роботи агентства та його дискредитації перед аудиторами.
"За вказаними фактами 29 жовтня було розпочато дисциплінарне провадження з усуненням від виконання службових обов'язків деяких працівників АРМА; стартувало службове розслідування", - йдеться в повідомленні на сайті агентства.
Якщо факт втрати документів підтвердиться, результати внутрішнього розслідування агентство передасть у правоохоронні органи "для прийняття рішень в межах їхньої компетенції".
Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) – це центральний орган виконавчої влади зі спецстатусом, що займається виявленням та розшуком активів, отриманих злочинним шляхом, а також управлінням активами, заарештованими чи конфіскованими у відповідних кримінальних провадженнях.
АРМА керує активами, заарештованими в корупційних кримінальних справах, до оголошення вироку суду. АРМА обирає керуючого заарештованими активами, який пропонує найбільш вигідні умови отримання прибутку від майна, частина отриманих коштів іде до держбюджету. Після оголошення вироку суду майно можуть конфіскувати на користь держави або повернути власнику.