Попри війну, українці продовжують отримувати пенсії та інші соціальні виплати. Але у тимчасово окупованому Криму існує досить велика категорія громадян України, які не можуть оформити українське пенсійне забезпечення. Про це повідомила заступниця постійного представника Президента України в Автономній Республіці Крим Ольга Куришко на пресконференції в Києві, пише «Укрінформ».
Чи можуть мешканці тимчасово окупованого Криму оформити пенсії в Україні
Куришко зазначила, що існує дві категорії людей з окупованого Криму, які не можуть вирішити питання по пенсіях. Перша – це ті пенсіонери, які досягли пенсійного віку до окупації, друга – це ті люди, які досягли пенсійного віку вже після окупації.
Для оформлення українських пенсій їм потрібно отримати підтвердження від РФ, що з російської сторони не здійснюються виплати та потрібно мати документ, про трудовий стаж для нарахування пенсії.
«На сьогодні ПФУ не може надіслати запит російській стороні на цих людей, тому що після повномасштабного вторгнення дипломатичні зв'язки між Україною і РФ розірвані», – сказала вона.
За словами Куришко, Представництво Президента у Криму співпрацює з ПФУ та керівництвом міністерства соціальної політики для розв'язання цього питання.
«Ми напрацювали перший законопроєкт, який ми не погодили, бо він не відповідав вимогам, він по суті нічого не змінював. Зараз є інший законопроєкт, який пройшов перше читання, очікуємо друге. Він не ідеальний, але хоч якось він розблокує можливість зараз надавати пенсійні виплати цим людям», – пояснила вона.
Раніше ми писали, що в Україні планують змінити правила призначення пенсійних виплат для мешканців ТОТ.