Відтермінування виходу на пенсію: чи вплине це на розмір виплати

Поділитися
Відтермінування виходу на пенсію: чи вплине це на розмір виплати © freepik/freepik
Для цього можна пізніше вийти на пенсію.

В Україні у 2023 році для виходу на пенсію у 60 років людина повинна мати страховий стаж не менше 30 років. Але за бажання кожен українець може відстрочити свій вихід на заслужений відпочинок і таким чином трохи збільшити пенсію. У Пенсійному фонді України (ПФУ) розповіли, на скільки можна збільшити розмір пенсійних виплат, якщо вийти на пенсію пізніше.

У Пенсійному фонді зазначили, що законодавство України про пенсійне забезпечення містить норми, які заохочують українців до пізнішого виходу на пенсію.

Якщо людина отримала право на пенсію за віком, але вирішила працювати та отримувати пенсію пізніше, пенсія за віком призначається з урахуванням набутого страхового стажу на день звернення за призначенням пенсії.

Так, у ПФУ пояснили, як збільшиться основний розмір пенсії при призначенні з відстрочкою:

  • на 0,5% — за кожен повний місяць страхового стажу, починаючи з місяця, що настає за місяцем досягнення пенсійного віку, у разі відстрочення виходу на пенсію на термін до 60 місяців;
  • на 0,75% — за кожен повний місяць страхового стажу, починаючи з місяця, що настає за місяцем досягнення пенсійного віку, при відстроченні виходу на пенсію на термін понад 60 місяців.

Якщо людина відстрочить вихід на пенсію на період менше ніж 60 місяців, то за кожен рік такої відстрочки вона отримає надбавку до пенсії у розмірі 6% (0,5*12). За два роки пізнішого виходу на пенсію — 12% (0,5*24).

А от відстрочка на шість років (це 72 місяці) вже збільшить основний розмір пенсії на 54% (72*0,75).

Українці, які хочуть вийти на пенсію пізніше, мають обов’язково повідомити про це Пенсійний фонд.

Якщо ж людина не повідомила про таке бажання, а в Реєстрі застрахованих осіб є інформація про весь її страховий стаж (оцифрована паперова трудова книжка), пенсію призначать автоматично з наступного дня за днем досягнення пенсійного віку.

У випадку, якщо людина продовжує працювати і не звертається із заявою про призначення пенсії, а її паперова трудова книжка не була оцифрованою, вважається, що людина виявила бажання вийти на пенсію пізніше.

Раніше ми писали, як українцям підтвердити страховий стаж, якщо підприємство ліквідовано.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі