Пенсія по інвалідності: чому може не приходити виплата

Поділитися
Пенсія по інвалідності: чому може не приходити виплата © freepik/freepik
Для цього повинні бути певні причини.

Попри війну, яку розпочала РФ, українці продовжують отримувати пенсії та інші соцвиплати. Люди з інвалідністю також отримують пенсії. Бувають випадки, коли виплата для таких осіб затримуються або не приходять. Видання Факти ICTV розповіло, що робити коли не приходить пенсія по інвалідності.

Чому не приходить пенсія по інвалідності

Існують такі причини затримки або невиплати пенсії по інвалідності:

  • Недостатній страховий стаж – якщо особа з інвалідністю не має необхідного страхового стажу, це може вплинути на призначення або розмір виплат. У таких випадках слід звернутися до управління праці та соціального захисту населення для отримання державної соціальної допомоги.
  • Зміни в законодавстві – з 1 січня 2025 року в Україні відбулися зміни в процедурі встановлення інвалідності та підтвердження статусу особи з інвалідністю. Так, невчасне оновлення документів або незнання нових правил може призвести до затримки виплат.
  • Технічні або адміністративні збої – проблеми в роботі банківських установ, затримки в обробці документів або інші технічні причини можуть стати причиною невиплати.

У випадку, коли пенсія по інвалідності не надходить, слід переконатися, що всі необхідні документи для отримання виплат є дійсними та відповідають чинному законодавству.

«У разі зміни місця проживання, банківських реквізитів або інших важливих даних необхідно оперативно повідомляти відповідні органи, оскільки це також може вплинути на нарахування допомоги», – йдеться у повідомленні

Що робити, якщо не приходить пенсія по інвалідності

Залежно від ситуації, можна звернутися до:

  • Органів соціального захисту населення – насамперед до місцевого управління праці та соціального захисту населення. Вони можуть надати інформацію про стан виплат та можливі причини затримки.
  • Пенсійного фонду України – якщо виплати здійснюються через ПФУ, тоді треба звернутися до його територіального відділення для уточнення інформації.
  • Банку – за наявності технічних проблем з боку банку необхідно звернутися до відділення, через який здійснюються виплати.
  • Гарячої лінії Мінісоцполітики – для оперативного отримання консультації можна зателефонувати на гарячу лінію Міністерства соціальної політики України. Дзвінки приймаються за номерами: (044) 289-86-22, (044) 289-70-60.

Раніше ми писали, як військовому оформити статус особи з інвалідністю внаслідок війни.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі