Ексдиректор Спецтехноекспорт, Павло Барбул, розповів УНІАН, що інвестиції в українські розробки набагато перспективніші, адже дадуть можливість розвивати вітчизняну оборонну промисловість та виходити на ринки зі своїм продуктом.
Україна за контрактом купила 6 Bayraktar TB2. І є дані, що готується збільшити кількість турецьких БПЛА на озброєнні української армії.
Проте, Павло Барбул, експерт у сфері оборонної промисловості, говорить про те, що подібні закупівлі вирішують лише миттєве завдання. Але абсолютно не впливають на розвиток галузі у перспективі.
Павло Барбул бачить конкурентною українську БПЛА Горлиця від ДП “Антонов”
Якщо продовжити закуповувати Bayraktar TB2, зазначив Павло Барбул, або ж розгорнути виробництво в Україні, то в будь-якому варіанті це не буде виробництво української продукції для України. Це виробництво тих же закордонних БПЛА.
Потрібно зосередитись на реанімації вітчизняного оборонно-промислового комплексу. В Україні є напрацювання із виробництва власних безпілотних апаратів. Повноцінну альтернативу та конкуренцію може скласти Горлиця-2, про яку просто забули.
“Горлиця" від ДП "Антонов" цілком може скласти сильну конкуренцію на зовнішньому ринку. Потрібне лише стабільне фінансування, розробка боєприпасу, носія”, – пояснив Павло Барбул.
Ексдиректор Спецтехноекспорт переконаний, що за наявності держзамовлень та фінансових стимулів, по-перше, можна буде випустити на ринок боєздатні БПЛА українського виробництва, по-друге, повністю забезпечити українську армію без необхідності імпортувати ззовні.
- Нагадаємо, що 26 жовтня 2021 року Україна вперше застосувала Bayraktar TB2 на Донбасі.
- МЗС Туреччини вимагає припинити використання назви “турецький Байрактар”
Зовнішня агресія вимагала забезпечення Збройних сил новітніми озброєннями, військовою та спеціальною технікою, боєприпасами, створюваними на основі передових розробок. Однак результат втілення правильної ідеї виявився абсолютно нікчемним. Чим реально займається і чим, на жаль, так і не зайнялося Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України, читайте в статті офіцера Дмитра Менделєєва "Мінстратегпровал".