Дитину треба вчити офіцерської честі, поважати тих, кого захищаєш, розуміти межі використання зброї. Тобто, формувати патріота Батьківщини і тільки потім, після повноліття, у військових училищах вчити володіти зброєю. Про це в інтерв'ю ZN.UA розповів екс-уповноважений президента України з прав дитини Юрій Павленко.
"Свого часу я ініціював дискусію про співвідношення військової підготовки та патріотично-виховної роботи в ліцеях з посиленою військово-фізичною підготовкою. Офіцери-педагоги намагалися мене переконати, що навички володіння зброєю і є суттю патріотичного виховання. Я ж досі впевнений: 15-16-річного дитину треба вчити офіцерської честі, поважати тих, кого захищаєш, розуміти межі використання зброї. Тобто, формувати патріота Батьківщини і тільки потім, після повноліття, військових училищах вчити володіти зброєю. Лише тоді, на моє глибоке переконання, Україна буде мати таких військових, як полковник Мамчур, а не "абверов", - вважає Павленко.
Екс-уповноважений президента України з прав дитини вважає, що нинішня криза патріотичного виховання в державі виникла через повсюдних нігілізму та негативізму: "Ми заперечуємо або зображуємо в негативі все: від посадових осіб держави до невдоволення вулицею і двірником. Високо оцінюємо тільки членів своєї сім'ї. Сприймаючи себе манкуртами, не варто сподіватися, що діти навчаться від нас патріотизму".
"Заперечувати декларативність патріотичного виховання не буду. І все ж згадайте сміливий вчинок юних нахимовцев, які під час перепідпорядкування Севастопольської військово-морської академії Російської Федерації в знак протесту заспівали гімн України... Напевно, найбільш переконливі уроки для своїх учнів, так і для країни в цілому, дали директора луганської школи (яку викрали терористи за відмову проводити так званий сепаратистський референдум і проукраїнську позицію) Кримської української гімназії (яка бореться за україномовне викладання)", - підкреслив він.
Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" в інтерв'ю Олени Розвадовської з Юрієм Павленком. !zn
Читайте також:
Уповноважений з прав дитини пропонує змінити законодавство для захисту дітей-жертв конфліктів
Студенти Севастопольського університету ядерної енергії проігнорували гімн і прапор РФ (відео)
У севастопольській гімназії школярі прийшли на останній дзвоник у вишиванках (фото)