Академік Патон не готовий назвати ім'я наступника на посаді президента НАНУ

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Академік Патон не готовий назвати ім'я наступника на посаді президента НАНУ © НАН України
Борису Патону 27 листопада виповнюється 100 років, і він є ровесником НАНУ, яка була створена ще гетьманом Павлом Скоропадським.

Президент Національної академії наук України академік Борис Патон не готовий назвати ім'я наступника. "А хіба можна наперед сказати результат демократичних виборів? Особливо коли невідомі навіть імена кандидатів на посаду", - сказав він у живому інтерв'ю для DT.UA. До речі, Патону 27 листопада виповнюється 100 років, і він є ровесником НАНУ, яка була створена ще гетьманом Павлом Скоропадським.

"Уявіть, що про мене казатимуть люди, якщо я вам зараз назву ім'я наступника? Скажуть, що зловживаю становищем, що нав'язую свою думку. Так буде неправильно. Я не маю на це ні морального, ні офіційного права. Два роки тому ми в Академії ухвалили новий Статут. І в ньому як раніше, так і тепер сказано, що члени Академії обирають собі президента. На таємних виборах. Члени Академії - це більше півтисячі людей. У кожного з них є своя голова на плечах, своя позиція. Чи можу я щось їм радити чи від чогось відраджувати? Для мене відповідь тут очевидна: нічого такого я робити не можу і не буду. Коли дійде до чергових виборів, усе вирішуватимуть члени Академії", - зазначив президент НАНУ.

Він не зміг назвати дату, коли залишить президентство в Академії, офіційно ж каденція Б.Патона закінчується в березні 2020 року.

"Але якщо вас цікавить, то скажу про своє бачення, якою має бути людина на цій посаді. Недостатньо бути визначним чи видатним науковцем. Треба бути ще хорошим керівником, організатором науки. По-сучасному - ефективним менеджером. Одна справа - коли ти працюєш в адміністрації науково-дослідного інституту, і зовсім інша - коли працюєш у Президії всієї Академії. Повірте моєму досвіду, - підкреслив співрозмовник. - Я пам'ятаю, як був заступником директора, а потім - директором Інституту електрозварювання. І пам'ятаю, як сів у крісло президента Академії наук. Різниця масштабів - разюча. Це треба розуміти".

Докладніше читайте у матеріалі Лідії Суржик та Сніжани Мазуренко "Академік Борис Патон: "…Це як зійти на високий пік. Починаєш бачити те, що раніше було недоступне зору"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі