На засіданні в понеділок керівний орган Парламентської асамблеї Ради Європи, бюро ПАРЄ, більшістю голосів прийняв рішення про те, щоб визнати імунітет народного депутата 3, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на своє джерело у складі Бюро.
"Більшістю голосів було прийнято рішення про те, що асамблея визнає повноваження Савченко незважаючи на те, що вона знаходиться в ув'язненні і не може з'явитися в Страсбург для особистої присутності на засіданні", - сказав співрозмовник ЄП.
"Далі справа передається в регламентний комітет асамблеї, який визнає, що Савченко як депутат ПАРЄ має міжнародний імунітет. І далі вже справа піде", - додав він.
За його словами, у асамблеї є досвід вирішення схожої проблеми - у 2001 році такий механізм дозволив звільнити молдавського військовополоненого Іллю Ілашку. Він з 1993 року перебував у придністровської в'язниці і лише після того, як Ілашку отримав громадянство Румунії, був обраний румунським сенатором і в 2000 році включений до делегації в ПАРЄ, його вдалося звільнити.
"Це тривалий процес, але він може привести до успіху", - зазначив співрозмовник "Європейської правди".
Інформацію про затвердження Савченко членом український делегації підтвердив глава Міністерства закордонних справ України Павло Клімкін.
Офіційно: Надія Савченко затверджена членом делегації в ПАРЄ і отримала усі відповідіні привілеї та імунітети #FreeSavchenko
- Pavlo Klimkin (@PavloKlimkin) 26 января 2015
По це повідомив також і один із захисників Савченко Марк Фрейгін.
ПАСЕ признало иммунитет делегата Савченко. Теперь юридически путь один - немедленно отпереть ворота СИЗО-6.
- Mark Feygin (@mark_feygin) 26 января 2015
Президент ПАРЄ Анн Брассер раніше звернулася до спікера Держдуми Сергія Наришкіна з проханням допомогти якнайшвидшому звільненню Савченко. Проте в Москві натякнули у відповідь, що шансів на звільнення Савченка до початку сесії ПАРЄ немає.