ПАРЄ відмовилася від окремих дебатів у справі Савченко - ЗМІ

Поділитися
ПАРЄ відмовилася від окремих дебатів у справі Савченко - ЗМІ Дебати по "справі Савченка" перенесено на 21 квітня © Богдан Кутєпов/Hromadske.tv
Дебати у "справі Савченко" перенесено на 21 квітня.

Парламентська асамблея Ради Європи перенесла дебати щодо ситуації із засудженою в Росії української льотчиці Надії Савченко, повідомив голова постійної делегації України в ПАРЄ, народний депутат Володимир Ар'єв на своїй сторінці в Facebook у понеділок, 18 квітня.

"ПАРЄ перенесла дебати по Савченко на четвер (21 квітня). Буде підготовлена спеціальна частина доповіді про полонених. Не забудемо і інших українських в'язнів Кремля", - написав він.

Раніше планувалося провести в понеділок, 18 квітня, термінові дебати у "справі Савченко" відразу після традиційного звернення президента Парламентської асамблеї Ради Європи Педро Аграмунта до депутатів. У той же час "Європейська правда" повідомила, що запит на термінові дебати у справі Савченко зник з переліку питань порядку денного, наданого для прийняття весняної сесії ПАРЄ. Замість цього в документі додано кілька нових запитів на дебати, зокрема - щодо офшорних скандалів, пов'язаних з публікаціями Panama Papers. Запит на термінові дебати подано з питання міграційної кризи і угоди Туреччини з ЄС.

Це може означати, що питання Савченко не буде розглянуте на сесії окремим питанням, незважаючи на наполягання української делегації в ПАРЄ і незважаючи на те, що раніше СЕ планувала такий розгляд, повідомило видання.

У той же час, наголошується, що питання незаконного ув'язнення Савченко все ж буде обговорюватися у четвер серед інших "українських питань", в рамках доповіді "Гуманітарні питання відносно осіб, захоплених під час війни в Україні".

Раніше планувалося, що на цій сесії відбудеться окреме розгляд обох українських питань, що підтверджується повідомленням на сайті ПАРЄ.

Висока ймовірність, що окремі дебати по Савченко зняли з процедурних мотивів - за правилами ПАРЄ, проводити термінові дебати можна тільки з питань, які вже не є предметом розгляду сесії в рамках порядку денного.

Проте українська делегація подала питання Савченко в порядку денному, незважаючи на вже заплановані "загальні дебати".

Надія Савченко 6 квітня оголосила сухе голодування і вимагає негайно повернути її в Україну. Німеччина хоче відправити своїх лікарів для огляду Савченко через занепокоєння станом її здоров'я. У Берліні повідомляли, що чекають на дозвіл Росії.

22 березня російський суд визнав Савченко винною у вбивстві російських журналістів і в незаконному перетині кордону РФ. При цьому з української льотчиці зняли звинувачення в обстрілі мирних жителів. Савченко отримала 22 роки позбавлення волі (звинувачення просило 23 роки - за епізод "незаконний перетин кордону" суд призначив покарання у вигляді 30 тисяч рублів штрафу). В цілому українка повинна провести в колонії 20 років: скорочення терміну відбулося за рахунок знаходження Савченко під вартою з 30 червня 2014 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі