Партнери України ще остаточно не завершили формування моделі ленд-лізу — глава Міноборони

Поділитися
Партнери України ще остаточно не завершили формування моделі ленд-лізу — глава Міноборони © Міністерство оборони України
Однак вже прийнято принципове рішення про те, що ленд-лізу бути, а також визначено об'єм грошей по цій програмі.

Наразі остаточного розуміння, як буде виглядати ленд-ліз, ще немає. Про це заявив міністр оборони Олексій Резніков в інтерв’ю «РБК-Україна».

«Я вас напевно розчарую, тому що остаточне розуміння, як буде виглядати ленд-ліз, ще народиться. Тому що наші партнери ще остаточно не завершили формувати модель», - сказав Резніков.

За його словами, вже прийнято принципове рішення про те, що ленд-лізу бути, а також визначено об'єм грошей по цій програмі. Також прийняте рішення, що на ці гроші Україна зможе придбати те, що їй знадобиться для перемоги у війні. Однак нюанси і деталі щодо ленд-лізу досі обговорюються.

«Тому що, як сказав би класик, ленд-ліз ленд-лізу "рознь", були різні моделі. В одному випадку це звичайний кредит, як під час Другої світової війни для СРСР та Великобританії. І там були цікаві умови. Я не думаю, що це буде така модель, вона буде якась інша, але зараз розкривати деталі я не готовий. Щоб я зараз не сказав, воно може у фінальній версії бути трошки іншим», - додав глава Міноборони.

Він пояснив, що швидше за все, «дизайнерами» остаточної моделі будуть не міністри оборони, а міністри фінансів, оскільки це «все ж грошові стосунки». За словами Резнікова, його завдання - проконсультувавшись з Генштабом, озвучувати потреби військових.

Глава Міноборони також повідомив, що поки механізм ленд-лізу не запрацював, Україна отримує допомогу за чотирма програмами США.

«Так, на сьогодні в США є чотири програми і вони всі працюють. Тобто все одно політичне рішення в головах керівників Сполучених Штатів – президента, Пентагона, Білого дому – вони з Україною до кінця, до завершення війни, де Україна буде переможцем. Тому вони гроші продовжують виділяти, отримують дозволи в Конгресі, Сенаті і потім фінансують ті чи інші програми», - заявив Резніков.

Однак, за його словами, існує нюанс.

«Поки що, приймаючи рішення, що включити в той чи інший пакет, вони з нами проводять консультації, але все одно остаточний вибір, що саме надати саме в цьому пакеті, за американськими друзями в даному випадку», - пояснив він.

Нагадаємо, 9 травня президент США Джо Байден підписав закон про ленд-ліз для України, який має спростити передачу нашій країні важливого озброєння. Раніше механізм ленд-лізу застосовувався лише під час Другої світової війни, коли США поставками передових озброєнь допомогли союзникам перемогти нацистську Німеччину.

Раніше секретар РНБО Олексій Данилов пояснив, коли почне надходити зброя відповідно до ленд-лізу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі