Партія ОПЗЖ і її фракція у Верховній Раді призупиняє свою діяльність. Що далі? – коментар експерта

Доповнено Коментар ZN
Поділитися
Партія ОПЗЖ і її фракція у Верховній Раді призупиняє свою діяльність. Що далі? – коментар експерта © Василь Артюшенко, ZN.UA
Фракція припинила свою діяльність за рішенням РНБО.

Фракція проросійської "Опозиційної платформи - За життя" припинила роботу у Верховній Раді України.

За інформацією народного депутата від "Слуги народу" Олексія Мовчан, фракція припинила свою діяльність за рішенням РНБО.

Ігор Попов, експерт Українського інституту майбутнього: «Припинення чи призупинення діяльності фракції ОПЗЖ у Верховній Раді є напівмірою як для суспільства, так і для них самих. Після появи інформації про арешт В.Медведчука його колишні колеги починають будувати свої нові плани. У березні РНБО призупинила діяльність ряду політичних партій, найбільша з яких і єдина парламентська – ОПЗЖ. У березні із фракції у Верховній Раді вийшли 9 депутатів, сама фракція виключила зі складу І.Ківу, а фракції у місцевих радах почали масово само розпускатися. Очевидно, що бренд ОПЗЖ вже не матиме політичного майбутнього. Після припинення роботи парламентської фракції її члени зможуть працювати як позафракційні депутати. Вірогідно, частина із них створить депутатську групу із новою назвою і перспективами перетворення у політичну партію. Проте, запит суспільства на усунення з політики і відповідальність тих діячів, яких пов’язують із просуванням російських інтересів, залишається величезним. Оформити цей запит у закон про заборону певного типу партій і ідеологій досить важко. Можна звичайно ухвалити короткий популістичний закон із забороною реєстрації партій, які у статуті будуть підтримувати російську агресію чи особисто російського президента, але це не дасть реального результату. Більш вірогідним буде варіант запровадження індивідуальної відповідальності окремих політичних діячів, нова люстрація. Вона повинна врахувати помилки минулої люстрації і проводитися індивідуально та з правом на апеляцію, про що написано у рекомендаціях Венеційської комісії. А взагалі, після закінчення війни український політичний клас очікує серйозне оновлення. Зникнуть багато політичних партій, замість набридлих скомпрометованих політиків прийдуть нові лідери громадської думки, які проявили себе на фронті та у волонтерській діяльності. А обмеження на ведення політики старими способами (гроші+телевізор=рейтинг) мабуть прийдеться зберегти і на етапі відновлення країни».

20 березня стало відомо, що Рада національної безпеки та оборони України призупинила будь-яку діяльність низки політичних партій на час воєнного стану. В переліку опинились «Опозиційна платформа — За життя», «Партія Шарія», «Наші», «Опозиційний блок», «Ліва опозиція», «Союз лівих сил», «Держава», «Прогресивна соціалістична партія України», «Соціалістична партія України», «Соціалісти», «Блок Володимира Сальдо».

Зазначимо, що низці чинних та колишніх членів ОПЗЖ, в тому числі і дійсним депутатам Верховної Ради, підозрюють у співпраці з окупантами.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі