Парламентський комітет здоров’я нації ініціював аудит ефективності закупівель ліків МОЗ

Поділитися
Парламентський комітет здоров’я нації ініціював аудит ефективності закупівель ліків МОЗ
Міністерству дорікають пізнім стартом тендерів.

Парламентський комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування ініціює перевірку закупівель ліків коштом державного бюджету. Проведені Міністерством охорони здоров’я закупівлі перевірятиме Рахункова палата.

Відповідне рішення було ухвалене на засіданні комітету у п’ятницю, 11 грудня.

«Комітет підтримав пропозицію направити звернення до Рахункової палати з проханням щодо проведення аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, виділених у 2020 році МОЗ для здійснення державних закупівель за бюджетними програмами забезпечення медичних заходів, окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру та за програмою «Громадське здоров’я та заходи боротьби з епідеміями»», - повідомляє пресслужба комітету.

Ініціативу щодо проведення аудиту централізованої закупівель ліків на 2020 рік висунула народна депутатка Ольга Стефанишина («Голос»). Ситуацію із державними закупівлями лікарських засобів вона оцінила як «надкритичну».

«У державному бюджеті на цей рік передбачено майже 10 мільярдів гривень на фінансування 1350 найменувань і 38 програм (…) На сьогодні за кошти державного бюджету 2020 року в українські лікарні не поставлено жодний лікарський засіб», - зазначила Стефанишина.

Депутатка вважає, що у цій ситуації винне міністерство, яке пізно розпочало процедури закупівлі. Це може призвести до переривання лікування хворих, що «вже є в деяких областях».

«На сьогодні, за даними з відкритих джерел, ще не завершені тендери по 351 позиції, навіть не оголошені тендери по 91 позиції. (…) Враховуючи всі етапи, які має процедура закупівлі, реально ліки за 2020 рік ми більшою мірою не побачимо ще, мінімум, пів року», - сказала вона,

Своєю чергою міністр охорони здоров’я Максим Степанов не погодився із такою оцінкою ситуації із закупівлею ліків. За його словами, цього року відбулась поставка ліків за програмами, які не були виконані у 2017- 2019 роках, на 6,1 млрд грн і до кінця року очікуються поставки ще на 1,2 млрд.

«Всі номенклатури були затверджені наприкінці травня – початку червня 2020 року. Так сталося, оскільки в квітні місяці, коли я прийшов на посаду, у нас не було навіть номенклатури потреби 2020 року, і її треба було терміново зібрати», - додав він.

Він заперечив наявність дефіциту лікарських засобів, за словами міністра, коли в деяких регіонах починають закінчуватись ліки, їх одразу перерозподіляють з регіонів, де є залишки.

«Жодного випадку переривання процесу лікування ніде у нас не зафіксовано і зафіксовано не буде», - наголосив Степанов.

Міністр також анонсував запуск електронної бази обліку та керування залишками лікарських препаратів «е-сток» – зараз розпочався процес складання технічного завдання для її розробки. У тестовому режимі програму мають запустити влітку 2021 року, повноцінний запуск заплановано на вересень.

Нагадаємо, після заяви про те, що МОЗ блокує закупівлі ліків в Україні, гендиректора ДП «Медичні закупівлі України» Арсена Жумаділова викликали на допит у поліцію. Як заявляв Жумаділов, він відмовився призначати заступником людину ексголови МОЗ Іллі Ємця, яка мала стати «смотрящім» у держпідприємстві.

Докладніше про ситуацію, що склалася з централізованою закупівлею ліків, читайте в інтерв'ю Алли Котляр з Арсеном Жумаділовим «Як «свої люди» чужі життя переважили» у ZN.UA

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі