У Мінську Парламентська Асамблея ОБСЄ збереться вперше в історії організації – з 1996 по 2003 рік у ОБСЄ відмовлялись визнати Національні збори Білорусі легітимно обраним парламентом.
Відомо, що сесія триватиме п'ять днів, крім обговорення російської агресії в України учасники зборів торкнуться питань затяжних конфліктів на Південному Кавказі, боротьби з корупцією та прав біженців.
Українську делегацію на сесії ПА ОБСЄ очолюватиме керівник фракції "Блок Петра Порошенка" у Верховній Раді Артур Герасимов.
На відкритті сесії має виступити президент Білорусі Олександр Лукашенко. Останнім часом країна позиціонує себе як донора безпеки у регіоні та важливий переговорний майданчик. Але експерти не очікують від зустрічей у Мінську прориву щодо припинення війни в Донбасі та зміни формату Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ.
Парламентська асамблея ОБСЄ - міжпарламентська організація, яка об'єднує 57 держав Європи, Азії та Північної Америки, що входять в Організацію з безпеки і співробітництва в Європі.
У липні 2015 року ПА ОБСЄ визнала дії Росії військовою агресією проти України.