Українські пацієнти, які не підпишуть декларацію з лікарем первинної ланки, з 2020 року не зможуть отримувати безкоштовні медичні послуги, йдеться у повідомленні на сайті Міністерства охорони здоров'я.
У відомстві зазначають, що з того моменту, коли у закладі первинної медичної допомоги почнеться приписна кампанія, для отримання медичної допомоги пацієнт повинен буде підписати декларацію про вибір лікаря первинної допомоги під час першого візиту.
До тих пір, поки пацієнт не звернеться за первинною медичною допомогою, держава не буде оплачувати послуги, які не надаються. Після першого звернення і підписання декларації з лікарем, за пацієнта починає платити держава, зазначають у МОЗ.
"Якщо лікар потрапив у ситуацію, де людина потребує екстреного втручання, він повинен це зробити незалежно від того, чи підписав пацієнт декларацію. З 2020 року, коли медична реформа повністю запрацює, лікар не зобов'язаний надавати послуги первинної медичної допомоги людині, яка відмовляється підписувати декларацію", - сказано в повідомленні.
У відомстві пояснили, що з 2020 року лікарі первинної допомоги будуть отримувати гроші тільки за тих пацієнтів, які обрали їх своїми лікарями і підписали декларації.
Відзначається також, що пацієнт зможе за гроші купити у лікаря необхідні йому медпослуги, не підписуючи з ним декларацію. Це не є незаконним, але не регулюється державою, тому оцінка якості цих послуг залишиться поза систем державного контролю, додали в МОЗ.
Нагадаємо, що 19 жовтня Верховна Рада схвалила реформу медицини. "За" проект закону "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів" (6327) у другому читанні та в цілому проголосували 240 депутатів.
Детальніше про медичну реформу читайте в матеріалі голови парламентського комітету з питань охорони здоров'я Ольги Богомолець "Реформа медицини - у точці біфуркації історії" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".