Перший постріл по ворогу в аеропорту "Донецьк" зробив солдатів-снайпер спецназу, причому рішення про відкриття вогню він прийняв багато в чому завдяки власній ініціативі. Так почалося п'ятимісячне протистояння за аеропорт.
Про це в статті для ZN.UA пише журналіст і військовий експерт Юрій Бутусов.
Журналіст нагадав, що операцію з оборони аеропорту Донецьк українські війська розпочали на початку травня. Контроль над аеропортами Донецька, Краматорська і Луганська був важливим завданням - щоб не перетворити їх на зручні канали перекидання військ в Україну.
"Російське командування чудово розуміло важливе значення аеропортів для забезпечення логістики ЗСУ. Командувач оперативного командування "Південь" генерал Хомчак, зважаючи на ключове значення аеропорту як вузла комунікацій, перекинув на його прикриття близько 150 військовослужбовців - сили 3-го полку спеціального призначення з Кіровограда", - пише він.
"Керівництво аеропорту суворо попередило спецпризначенців - у жодному разі не заходити в новий, побудований 2012 року, термінал, щоб не лякати пасажирів міжнародних рейсів озброєними солдатами і не заважати його роботі. У результаті в ніч з 25 травня новий термінал і підходи до аеропорту були без бою захоплені ударними формуваннями російських спецслужб в Україні - батальйоном "Восток" Ходаковського, загонами Бородая, Пушиліна, Здрилюка та "Оплоту", загальною чисельністю до 300 бійців, з числа колишніх і нинішніх співробітників спецпідрозділів ГРУ та ФСБ РФ, у тому числі чеченців", - зазначив Бутусов.
За даними експерта, бойовики розраховували, що українське керівництво не насмілиться вести бій у щойно побудованому аеропорту. Однак верховний головнокомандувач Турчинов віддав наказ військам вести вогонь по всіх виявлених вогневих точках.
"Приблизно об 11:00 один з чеченських терористів на даху нового термінала підняв трубу зенітно-ракетного комплексу "Игла" і навів її на український винищувач МіГ-29, що пролітав на малій висоті над терміналом. Це помітив снайпер 3-го полку сержант Н., який доповів обстановку й отримав дозвіл вести вогонь на ураження. З точного пострілу снайпера розпочався п'ятимісячний бій за аеропорт", - повідомив журналіст.
"У наступному бою 26 травня кіровоградці за ефективної підтримки вертольотів і винищувачів розгромили противника, залишки російських загонів втекли з аеропорту, у паніці втративши управління і розстрілюючи один одного. Було знищено понад 140 російських терористів, зокрема й інструктора Центру спеціального призначення ФСБ РФ Сергія Ждановича, велику кількість російських спецназівців. Втрати 3-го полку - один легкопоранений", - додав Бутусов.
Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" в статті Юрія Бутусова "Термінал і Термінатори: як довго захищатимуть Донецький аеропорт".