Національний рада з питань телебачення і радіомовлення повідомила Державне агентство з питань кіно інформацію про порушення закону щодо російського контенту п'ятьма українськими телеканалами.
зокрема, мова йде про "Новому каналі", який демонструє три російських серіали "СашаТаня", "Останній з Могикян" і "Вісімдесяті" без відповідних вказівок про рік випуску.
"Держкіно має визначити рік випуску", - зазначив член регулятора Владислав Севрюков на брифінгу в четвер.
Аналогічні ознаки порушень виявлені у телеканалів ТЕТ (серіали "Кухня", "Світлофор", "Ангел або демон"), "1+1" (серіали "Скліфософський", "Віолетта з Атаманівки", "Каблучка з бірюзою") та телеканал "Україна" (серіал "Замок на піску"). Серіали двох останніх телеканалів, як свідчать відкриті джерела, 2014-го року випуску.
Також моніторинг виявив ознаки порушення у телеканалу "Інтер": він включив в ефір російський серіал "Поверни моє кохання" 2014-го року випуску, що суперечить чинному законодавству.
Член Нацради Григорій Шверк зазначив, що, згідно з законом, Національна рада має тільки відстежувати наповнення ефірів телеканалів і направляти в Держкіно відповідні акти про виявлені порушення. Рішення про застосування санкцій повинні прийняти в Держкіно.
4 червня, набув чинності Закон "Про внесення змін у деякі закони України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України", який забороняє демонстрацію фільмів, що вироблені в Росії і прославляють силові структури країни-агресора.
Під заборону розповсюдження і демонстрації потрапляють фільми, які популяризують або пропагують органи держави-агресора або їх окремі дії, що створюють позитивний імідж працівників держави-агресора або працівників радянських органів державної безпеки, які виправдовують або визнають правомірною окупацію території України. Заборона на трансляцію, вироблених фізичними та юридичними особами держави-агресора, поширюється, якщо вони випущені після 1 серпня 1991 року. Крім того, в Україні заборонено розповсюдження всіх фільмів, вироблених фізичними та юридичними особами держави-агресора після 1 січня 2014 року. Держагентство з питань кіно не видає їм прокатне свідоцтво.