Озброєні люди покинули захоплене в лівійському порту Бенгазі судно Etel з українцями на борту після прибуття в порт вантажу автомобілів з України, через які виник конфлікт.
"За оперативними даними посольства України у Лівії, 29 серпня озброєні люди покинули судно Etel, на борту якого знаходяться 19 моряків - громадян України і яке було затримано в лівійському порту Бенгазі 17 липня цього року. 28 серпня до берегів Лівії прибуло судно "Сі Амазон" з вантажем автомобілів для Лівії, в даний час проходить розвантаження в порту", - повідомив радник віце-прем'єра України Костянтина Грищенко Олександр Дікусаров.
Він підкреслив: "Ми сподіваємося, що судно Etel з українцями на борту найближчим часом зможе залишити порт Бенгазі після отримання відповідного дозволу. Головне, що озброєних людей, які перебували на судні Etel, там більше немає, життю і здоров'ю наших громадян нічого не загрожує".
Як повідомлялося, 17 липня у порту міста Бенгазі (Лівія) було захоплено судно з 19 українцями на борту. Лівійська сторона вимагає від судновласника захопленого судна Etel повернути $ 9,5 млн, які нібито були сплачені за 650 автівок, так і не доставлених з Йорданії до Бенгазі у Лівії.
Нагадаємо, судно "Фаїна" та його екіпаж раніше також потрапляли в заручники біля берегів Сомалі. У той момент на борту знаходилися троє росіян (жителі Санкт-Петербурга), 17 українців і один мешканець Латвії. Пізніше капітан судна Володимир Колобков помер від гіпертонічного кризу. Моряків відпустили в лютому 2009 року
Згодом у ЗМІ з'явилася інформація, що умовою звільнення українських моряків бандити називають повернення їм вантажу автомобілів або виплати суми його вартості.
Повідомлялося, що один і той самий вантаж - 650 автомобілів КІА та "Хюндай" - посередники-йорданці продали українській фірмі і лівійцям. Лівійці здійснили стовідсоткову передоплату, однак іномарки на "Фаїні" замість Бенгазі прийшли до Іллічівська, де їх розвантажили і розвезли в автосалони.
Видання "Морський бюлетень" на початку серпня повідомило, що представник лівійців знаходиться в Іллічівському порту, керівництво порту надає йому сприяння в організації відправки автомобілів до Бенгазі. У той же час, тоді видання повідомляло про іншу дату відправлення судна - 7-8 серпня.
Генпрокуратура повідомила про кримінальне провадження за ч.1 ст.15 та ч.4 ст.190 Кримінального кодексу за фактом замаху на шахрайське заволодіння автомобілями на суму понад $ 20 млн, які судно "Фаїна" перевозило з Йорданії до Лівії, а 18 березня 2013 року вивантажило в Іллічівському морському порту. !zn
Читайте також:
Автівки для викупівлі українських моряків з лівійського полону вже на шляху до Африки
В Лівії захопили у полон 19 українських моряків
Оператор судна: Захоплення українців у Лівії було здійснено з політичних мотивів
До МЗС викликали лівійського посла з вимогою звільнити українських моряків