Озброєна російська агресія проти України забрала життя понад 14 тисяч людей - заява МЗС

Поділитися
Озброєна російська агресія проти України забрала життя понад 14 тисяч людей - заява МЗС © dw.com
Понад 1,5 млн жителів Криму і Донбасу змусили покинути свої будинки, зате 17 тисяч росіян переселилися на окупований півострів.

В результаті збройної агресії Росії проти України загинули понад 14 тисяч осіб, майже 40 тисяч отримали поранення. Більш як півтора мільйона жителів Криму і Донбасу були змушені покинути свої будинки, як внутрішньо переміщені особи та переїхати на контрольовану урядом України територію, зате 17 тисяч росіян переселилися в окупований Крим, йдеться в заяві Міністерства закордонних справ України з нагоди 46-ї річниці резолюції Генеральної асамблеї ООН "Визначення агресії", передає прес-служба МЗС.

"Уже 7 рік, здійснюючи збройну агресію проти України, Росія грубо порушує Статут ООН, цю резолюцію, і інші свої міжнародно-правові зобов'язання... Своїми агресивними діями РФ, незважаючи на свій статус постійного члена Ради безпеки ООН, підриває фундаментальні принципи міжнародного правопорядку, в тому числі щодо поваги територіальної цілісності суверенних держав і непорушності кордонів", - підкреслили в МЗС.

У заяві наголошується, що безпосереднім наслідком збройної агресії стало перетворення Росією окупованих Донбасу і Криму в територію безправ'я, де порушуються права і свободи людини і громадянина, здійснюється незаконна паспортизація і примусове нав'язування російського громадянства, де стали буденністю насильство, тортури, переслідування, придушення будь-якого інакомислення, приниження людської гідності.

У документі сказано, що понад 100 наших співгромадян зараз є політичними бранцями Кремля. Ще більше знаходяться в підвалах на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

У МЗС зазначили, що Україна вдячна державам-партнерам за незмінну і послідовну підтримку територіальної цілісності держави і високо цінує міжнародну політику невизнання спроби анексії Росією АР Крим та м. Севастополя та зусилля з припинення агресії на Донбасі.

"Розраховуємо на посилення політико-дипломатичного тиску на Росію як державу-агресора і окупанта з метою відновлення територіальної цілісності України. Закликаємо міжнародне співтовариство вжити всіх можливих зусиль для відновлення миру і безпеки на європейському континенті, а Російську Федерацію в якості сторони розв'язаного ним міжнародного збройного конфлікту - вивести свої війська і техніку з українського Криму і Донбасу", - додали в МЗС.

Як розповів розповів в інтерв'ю ZN.UA керівник прокуратури АР Крим та м. Севастополя Ігор Поночовний, разом з мілітаризацією окупованого Криму ще однією важливою метою для Росії є демографічні зміни на території півострова. За його словами, політику зміни етнічного складу населення Кремль здійснює системно.

Про те, які повідомлення буде розглядати Міжнародний кримінальний суд після відкриття провадження у "Ситуації в Україні" і чому "кримські справи" не розслідуються національними судами читайте в інтерв'ю керівника прокуратури АР Крим та м.Севастополя Ігоря Поночовного, з яким для ZN.UA поспілкувалася Валентина Самар.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі