Про це на сторінках Sueddeutsche Zeitung пише оглядач Катрін Кальвайт. Вона зауважує, що результатам опитувань в Україні не завжди можна вірити. Однак, зараз простежується дві чіткі тенденції. Перша - президент Петро Порошенко втрачає підтримку українців. А Друга - популіст і "ікона" Помаранчевої революції Юлія Тимошенко стає дедалі популярнішою.
Дослідження свідчать, що молоді реформатори на дострокових виборах здобули б такі ж низьки результати, як і радикали-націоналісти. А тим часом корумповані олігархи і політики на зразок Тимошенко вдало маніпулюють громадською думкою і апаратом влади.
Але це лише одна погана новина. Інша полягає в тому, що націоналісти об'єднуються з ветеранами війни з добровольчих батальйонів. І разом вони виходять на вулиці, впливаючи на політичне життя. Автор нагадує, як натовп колишніх бійців змусив владу випустити з під варти одного зі своїх лідерів, якого арештували через підозру в розкраданні.
Таким чином, після Майдану українська політика поділилася на три табори.
"З одного боку ті,хто розчарувався. Вони не вірять, що зможуть щось змінити "третім майданом". З іншого - олігархи, серед яких як старі, котрі змогли зберегти вплив, так і нові. Вони визначають політичний порядок денний в Україні. І імена тих, хто хоче потрапити у вищі кола, часто фігурують у їхній платіжній звітності. Третій же табір формують оптимісти, які підтримують курс реформ. Серед них юристи і представники громадянського суспільства", - йдеться в статті.
Автор зауважує, що третій табір реформаторів і оптимістів сподіваються, що їхні зусилля допоможуть наступним поколінням, які остаточно відмовляться від непрозорого управління і нарешті приймуть європейську модель в Україні.
В цей же час, болючим тягарем лишається війна. Доки в Донбасі продовжують гинути люди, українці не зможуть повернутися до нормального життя. Війна отруює всі політичні дебати. І таким чином, Москва втручається у внутрішнє життя України.
"Україна сьогодні - жертва гібридною війни, яку проти неї веде Росія, а також жертва жадібних олігархів", - констатує оглядач.
Тим часом, реформи в Україні просуваються дуже повільно. Нещодавно в Єврокомісії висловили задоволення реформами в Україні. Голова Єврокомісії додав, що в контексті реформ Україні ще багато необхідно зробити, як, втім, і всім країнам Європи.
Нагадаємо, на успіх нового уряду Володимира Гройсмана у проведенні реформ сподіваються 26% громадян України (4% переконані в повному успіху і ще 22% - у відносному), свідчать дані опитування Центру Разумкова і фонду "Демократичні ініціативи".