1 грудня повинна бути відкрита інформація по садкам, школам, позашкільним та іншим освітнім установам. Столиця вже давно підготувалася, створивши Освітню карту Києва.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Олена Фіданян, директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації.
"Гостру потребу у відкритті освітнього бюджетування на рівні кожного навчального закладу міста ми відчули ще в 2014 р. Так виникла ідея створити Освітню карту Києва. Це була величезна робота великої команди: від навчального закладу до системи управлінців. В карту хотілося закласти просту і зрозумілу для кожної людини інформацію. Так народився електронний паспорт закладу освіти. Сьогодні він прикріплений до кожної позначки навчального закладу", - зазначає Фіданян.
В електронному паспорті установи освіти можна побачити адресу, дані про тип навчального закладу, його ступінь, форму власності, мову навчання та перелік іноземних мов, які вивчають учні, ПІБ керівника навчального закладу, номери телефонів закладу, електронну адресу і посилання на сайт установи.
"Далі, сім окремих розділів з основними числовими показниками. Вважаємо, що до поняття "прозорості та інформаційної відкритості" належить кожен із них, - зазначає директор департаменту КМДА. - Ознайомившись з електронним паспортом установи освіти, можна дізнатися все: розмір території навчального закладу, кількість квадратних метрів приміщення, рік побудови, рік останнього капітального ремонту; кількість класних приміщень; потужність установи; кількість дітей (учнів, вихованців); кількісний склад колективу; які види ремонтних робіт виконані за три роки і кількість коштів, виділених на ці потреби. Окремої уваги заслуговує розділ "Фінансове забезпечення". Він розбитий за напрямками: "Обсяг затверджених видатків", "Загальний фонд", "Спеціальний фонд (бюджет розвитку і власні надходження), а також "Поточні видатки"".
Для прикладу - фото з ЕП школи №1 Шевченківського району.
Детальніше про Освітню карту Києва читайте в статті Олени Фіданян "Освітня карта Києва: зона спільної відповідальності" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".