В умовах повномасштабної війни, яку розв’язала Росія проти України, та зриву нормального навчального процесу нині є кілька варіантів, як виставляти школярам семестрові та річні оцінки. Про особливості завершення 2021-2022 навчального року розповідає Оксана Онищенко у статті «У МОН пояснили, як завершиться навчальний рік і що буде з оцінками та атестатами».
- Якщо з документами все гаразд, школа веде журнал і він уцілів, підсумкове оцінювання відбувається як завжди.
- Якщо відомості про оцінки, отримані в першому семестрі, втрачено, то річну оцінку можна буде отримати на основі балів лише за другий семестр. Якщо ж і цього немає (наприклад, школа згоріла разом із документами) й узагалі в другому семестрі оцінок не було, успішність учня можуть оцінити за результатами письмової контрольної.
- Якщо дитина навчалася якийсь час за кордоном чи в іншій школі за місцем тимчасового проживання, у річній оцінці будуть враховані всі оцінки, отримані нею за цей період. Школа, де тимчасово навчався учень, надасть інформаційну довідку, в якій зазначить перелік предметів та оцінки.
- Якщо жодних оцінок немає або учень об’єктивно не мав можливості навчатися чи більше половини уроків з певного предмета проходило в дистанційному форматі, педагогічна рада школи може оцінювати успіхи учня не в балах, а словами «зараховано-не зараховано».
Станом на 2 квітня від бомбардувань та обстрілів РФ в Україні постраждали 773 заклади освіти, 75 із них зруйновано вщент. Є інтерактивна мапа, де можна знайти інформацію про кожну пошкоджену чи знищену школу.
У 13 областях України діти навчаються у змішаному форматі, чотири області працюють дистанційно або оголосили канікули, у п′яти областях, залежно від безпекової ситуації на територіях, навчають по-різному — десь дистанційно, десь усіх відправили на канікули, а десь узагалі призупинили діяльність закладів освіти (Луганська та Запорізька області).