Через постійні ракетні удари і дронові атаки РФ, в Україну повернулися відключення світла. Цієї зими також існує загроза блекауту. Тож ще не піздно придбати необхідні речі, які допоможуть в цей непростий час.
Видання «Українська правда» розповіло, як пристрої варто придбати зараз.
Міні-газовий або туристичний пальник
Якщо у вас вдома електрична плита, на випадок тривалої відсутності електроенергії варто запастися міні-газовою плиткою або туристичним газовим пальником.
Цей пристрій дуже простий в експлуатації. Він накручується на балон, відкривається вентиль і газ підпалюється сірниками, запальничкою або п'єзопідпалом, який є в більшості сучасних пальників. Цінник на такі пристрої може коливатися від 500 до 3 000 гривень.
Також подбайте про запас газових балонів. Про всяк випадок запасіться сірниками (тримайте їх у герметичному пакеті) і сухим спиртом.
Сумка-холодильник
Така річ стане у пригоді у разі тривалих відключень електроенергії, коли доводиться зберігати продукти у вимкненому холодильнику.
Для кращого ефекту можна завчасно заморозити у пляшках воду, аби під час чергового вимкнення перекласти їх у сумку-холодильник разом з продуктами. Замість пляшок можна окремо придбати кілька акумуляторів холоду. Це своєрідні контейнери з рідиною на основі води (близько 98%) та розчином карбоксиметилцелюлози, який надає рідині в'язкість і сприяє уповільненню процесу розморожування.
Гелевий пальник
Використання гелевого пальника може слугувати одним зі способів розігрівання їжі. Це металева банка з прозорим гелем всередині, до якої додається підставка для посуду. Для швидкого нагрівання їжі бажано використовувати туристичний або алюмінієвий посуд із тонким дном.
Гель виготовлений на основі продуктів рослинного походження – своєрідний аналог сухого спирту. Коштує гелевий пальник близько 130 гривень
Павербанки
Україна живе в умовах стабілізаційних та аварійних відключень електроенергії уже не перший тиждень. Якщо ще залишилися ті, хто не придбав павербанк – час це зробити. А краще – одразу декілька, аби завжди залишатися на зв‘язку з близькими. Нині павербанки, залежно від потужності та ваших потреб, коштують від 1000 до 12 000 гривень.
Крім того, наразі продаються павербанки-ліхтарі, які також оснащені невеликою сонячною панеллю. Вартість такого приладу – близько 3 тисячі гривень.
Генератори та зарядні станції
Також альтернативними джерелами електроенергії можуть слугувати генератори та зарядні станції. Коштують вони недешево, утім для деяких можуть стати незамінними. Наприклад, зарядна станція стане у пригоді тим, хто має дистанційну роботу. Водночас генератором можуть обзавестися власники приватних будинків.
Ракетні удари ворога пошкоджують житлові будинки та об'єкти критичної інфраструктури. Українці вже розпочали підготовку до зими – вони роблять запаси продуктів та інших необхідних речей. Нагадаємо, що потрібно їсти взимку, щоб зігрітися.