Особливі умови управління на звільнених територіях Донбасу та Криму – українці схвалюють таку ідею

Інфографіка
Поділитися
Майже половина громадян негативно сприймає «другий паспорт» жителів ТОТ.

Три чверті українців підтримують ідею запровадження міжнародної тимчасової адміністрації для забезпечення процесу адаптації на звільнених територіях Донбасу та Криму після повернення територій. Проти такої ідеї виступають 20 % громадян, йдеться в соціологічному дослідженні групи «Рейтинг».

На думку більшості опитаних, держава повинна вже зараз починати на практиці заходи для підтримки та налагодження зв’язку з населенням, що лишилось на окупованих територіях. Хоча 47 % вважають, що такі ініціативи мають бути спрямовані лише на тих, хто підтримує Україну, 40 % кажуть, що їх варто розгорнути для всіх, хто лишився на окупованих територіях. 8 % вказали, що такі заходи не є пріоритетними, ще 3 % вважають, що держава взагалі не має витрачати на це ресурси.

Серед стимулюючих заходів підтримки населення 40 % опитаних називають соціальні та пенсійні виплати, 38% вказують на необхідність забезпечення трансляції українських, 33% - сприяння в переміщенні людей з окупованих територій.

Понад половина українців схиляються до думки, що не варто застосовувати обмеження в правах (право голосувати, займати певні посади, вести господарську діяльність) для мешканців окупованих територій, однак 43 % кажуть, що це було б доречним. Водночас про доцільність обмеження прав для українських громадян, що виїхали за кордон заявили 29 % респондентів, проти такої ініціативи — 68 %.

Водночас 40% громадян рідко, або навіть ніколи, не цікавляться життям на окупованій території України, і лише 25% кажуть, що цікавляться життям на ТОТ часто.

З тим, що отримання російського громадянства може бути виправданим, однозначно погоджується 10 % респондентів, ще 39 % — скоріше погоджуються. Ще 46 % опитаних не погоджується з такою думкою.

Частіше не погоджуються з можливістю виправдання отримання російського громадянства респонденти, що не мають родичів на окупованих територіях, мешканці центральних та західних регіонів.

Опитування проводилось соціологічною групою «Рейтинг» 18–24 жовтня 2023 р. в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв’язок, серед 2000 респондентів.

Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,2 %

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі