Найчастіше джерелами стресових ситуацій в житті українців є особисте життя / сім'я (27%) і загальна ситуація в країні / регіоні (24%), професійна діяльність / робота (17%). Найменше стресів викликають відносини з сусідами / оточуючими (5%), свідчать дані опитування компанії Research & Branding Group.
Особисте життя набагато частіше стає джерелом стресів у жінок, а професійна діяльність / робота – у чоловіків. В залежності від віку основним джерелом стресу є загальна ситуація в країні для старшої вікової категорії "за 60". Професійна діяльність найчастіше стає джерелом стресу для "тридцятирічних".
Переважна більшість українців (82%) стверджують, що хоча б раз у житті пережили стрес, тоді як 14% вважають, що в їх житті стресів не було.
Трохи більше тих, хто пережив стрес, серед жінок, ніж серед чоловіків. Молодь до 30 років відчуває стрес менше, ніж інші вікові групи. Жителі обласних центрів трохи більше відчувають стрес, ніж у місті і селі.
За останні 12 місяців у 28% українців без стресу не минало й тижня (в тому числі у 8% – ні дня без стресу). Ще 26% відчувають стрес до 3-х разів на місяць, а 29% – раз у кілька місяців. Лише кожен двадцятий житель України (5%) не пережив за останній рік стрес, а кожен десятий (11%) – не зміг підрахувати кількість стресів за цей час.
Опитування проводилося з 19 по 29 травня 2018 року серед 1804 респондентів по всій Україні за винятком окупованих територій. Метод опитування – особисте формалізоване інтерв'ю (face-to-face). Максимальна похибка вибірки не перевищує 2,4%.
Як свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг", у липні 2018 ода найбільше радості в житті українцям приносять родина (74%), діти (63%) і друзі (49%).