Основна частина цінностей, у тому числі мощі святих, не зникла з Києво-Печерської лаври. Про це повідомила заступник міністра культури України Тамара Мазур у Києві на прес-конференції за підсумками роботи відомства у 2018 році. Вона підкреслила, що стверджувати, кому конкретно належать мощі не можна, оскільки провести експертизу ДНК неможливо.
"З того, що ми передавали, основна частина і найбільш цінні на місці. Передавалася гробниця з мощами. Наша комісія перевірила - мощі є", - сказала Мазур.
Заступник міністра повідомила про те, що дві цінні ікони монастир вже повернув заповіднику. Вона також розповіла, що на території заповідника за час оренди Московського патріархату деякі об'єкти були побудовані з відхиленнями від отриманих дозволів, у зв'язку з цим розпочато кримінальне провадження.
Відповідаючи на питання, чи може це стати приводом для розірвання договору оренди, заступник міністра відповіла: "Прямо зараз ні, але не тому, що заперечуємо порушення, а тому, що може такого кроку від держави очікували для того, щоб якось неправильно реагувати. Держава не буде цього робити".
Як повідомлялося, спеціальна комісія Міністерства культури перевіряла святині, які були передані 30 років тому Києво-Печерській лаврі - з моменту відкриття монастиря. Робота комісії проходила під наглядом ченців, наглядачів печер і членів Духовного собору обителі. Об'єкти Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника належать державі Україна, але перебувають у 50-річній оренді у Української православної церкви Московського патріархату.
Пізніше повідомлялося, що комісія в ході інвентаризації майна Києво-Печерської лаври виявила пропажу 10 предметів.