Літо 2024 принесло в Україну аномальну спеку. Перші дні вересня також будуть теплими. Завідувачка відділу метеорологічних прогнозів Українського гідрометеорологічного центру Наталія Голеня розповіла OBOZ.UA, якою буде осінь цього року.
Вона зазначила, що поки має лише кліматичні характеристики майбутньої осені. Давати точні прогнози на сезон за місяць-два нереально. Тому можна говорити лише про тенденції погоди.
«Є тенденція, що протягом останніх 20 років найчастіше вересень буває теплим, ще триває літо. До 20-25 вересня середньодобова температура може становити +15 градусів і навіть вище. Це означає, що в нас ще продовжується метеорологічне літо. А бувають роки, коли з першого дня вересня погода прохолодна й дощова», – зазначила вона.
Середньодобова температура вересня в Україні становить 13-17 градусів тепла. У південній частині до +20, а в гірських районах може бути прохолодніше – лише до 9-15 градусів. Хоча було зафіксовано й максимальні температури – 33-38 градусів спеки. А абсолютний мінімум уночі становив 1-8 градусів морозу.
«Буває вересень дуже спекотний – до +38 на півдні та південному сході, на півночі та заході до +30...+35. А буває, що з півночі йде вторгнення холодного арктичного повітря і можуть бути навіть заморозки. Але в останні роки спостерігається тенденція до того, що температура повітря зазвичай у середньому на 1-2 градуси вища за норму», – зазначила синоптикиня.
Також вона нагадала, що зазвичай у жовтні варто чекати бабиного літа, воно буває щороку, і навіть не одне. Єдине, залежно від погоди, тепло може тривати три дні, а може, тиждень і навіть 10 днів. А листопад вважається провісником зими. Зазвичай він більш дощовий і похмурий.
Осінь дасть українським енергетикам загоїти чимало ран від російських ракетних і дронових ударів по критичній інфраструктурі. Холоди не прийдуть зненацька, особливо у першій половині нового сезону. Нагадаємо, якою буде погода восени, за прогнозом метеорологині Віри Балабух, завідувачки відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України.