Організатор закупівель обладнання для «Охматдиту» знайшов спосіб обійти конкуренцію

ZN.UA Ексклюзив Документ
Поділитися
Організатор закупівель обладнання для «Охматдиту» знайшов спосіб обійти конкуренцію © Катерина Дорохіна/Facebook
Піар із запуском нового відділення на День Незалежності коштуватиме бюджету додаткові 20 млн гривень.

Минулого місяця Кабінет міністрів схвалив закупівлю високотехнологічного обладнання для Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит», в обхід тендерних відкритих торгів, за допомогою переговорних процедур. ZN.UA вказало на ризики такого наповнення лікарні.

На той час тендери було заморожено, оскільки організатор ДП «Укрмедпроектбуд» (уповноважена на оснащення лікарні організація) шукав спосіб уникнути конкуренції. Але невдовзі події стали розвиватися стрімко.

23 липня ДП «Укрмедпроектбуд», на підставі листа від НДСЛ «Охматдит» «про відсутність подальшої потреби в обладнанні», скасував тендерні торги, не давши учасникам, які завантажили власні пропозиції, розкрити їх.

Деякі учасники тендеру, побоюючись залишитися за бортом переговорів, розіслали свої комерційні пропозиції стосовно цієї закупівлі. Так, наприклад, вчинило ТОВ «Стальмед» - представник Trumpf Medical - одного з виробників системних операційних столів. Ціна становила 26,4 млн грн при тендерній планці 36,2 млн грн.

18 серпня відбулися переговори, переможцем яких стала компанія ТОВ «ТОПСЕРВІС-МЕДТЕХНІКА» з операційними столами виробництва Maquet. Ціна переможця переговорів - 58,2 млн грн, більш ніж удвічі вища за пропозицію Trumpf Medical.

Причина, з якої ДП «Укрмедпроектбуд» обрав Maquet, - обіцянка представників компанії поставити обладнання до 24 серпня, дати відкриття нового лікувально-діагностичного комплексу лікарні. Невідомо, чи буде обладнання поставлено, або його вже встановлено в операційних. Головна умова - має бути.

Примітно, що на виробництво такого вузькоспеціалізованого обладнання в такій кількості зазвичай потрібно 1,5-2 місяці. За шість днів (з 18 по 24 серпня) провести 11 комплектів з усім переліком аксесуарів, доставити в Україну і встановити в операційних можливо лише тоді, коли замовлення було зроблено два місяці тому, і постачальник був абсолютно впевнений в тому, що виграє.

Редакція ZN.UA отримала в розпорядження листи з ціновою пропозицією другого учасника переговорів на 26,4 млн грн (але поставка - через 1,5 місяця), а також листи у відповідь на неправдиву інформацію переможця переговорів, якою той намагався виправдати свої дії.

Згідно з інформацією від представника Maquet, дороге, вузькоспеціалізоване обладнання для 11 операційних, було закуплено заздалегідь і вже є в наявності в Україні. А отже, столи замовили ще в момент дії тендерної процедури, з бюджетом у 36 млн грн. Зростання за результатами переговорів суми закупівлі (з 36,2 до 58,2 млн) повною мірою характеризує чималі апетити.

31 травня 2021 року вийшла постанова Кабміну № 583-р «Про затвердження плану заходів до святкування 30-річчя Незалежності України», яке дозволяє проводити закупівлі без тендера, щоб встигнути до Дня Незалежності. У список таких проектів потрапив і «Охматдит» (№32).                                                        

Члени опікунської ради «Охматдиту» звернулися до керівництва країни із закликом перенести намічене до Дня Незалежності відкриття нового лікувально-діагностичного комплексу лікарні і не перетворювати модернізацію лікарні на чергову піар-кампанію вищого державного керівництва.  

На думку членів наглядової ради, закупівля високотехнологічного обладнання за допомогою поспішних і непрозорих процедур призведе до наповнення лікарні неякісним обладнанням.

Не виключено, що небажання відстоювати інтереси лікарні викликане не стільки відсутністю знань, скільки свідомим відходом від конкуренції. Про те, що будівництво «Охматдиту» стало історією довгобуду і полем для численних статей про корупцію, відкатів та інше, ZN.UA вже писало.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі