Так, за офіційними даними, Святогорську Свято-Успенську лавру на Донеччині відвідали близько 300 вірян. Втім, на відео з місця подій видно, що людей, які прийшли на службу, попри ризик заразитися COVID-19, набагато більше.
Люди стояли натовпом, не дотримуючись рекомендованої дистанції 1,5-2 метри. Водночас, у деяких храмах підконтрольної Росії церкви, священнослужителі не заохочували прибулих на службу відійти одну від одного.
За фактом порушення правил карантину відкрили справу за статтею 325 Кримінального кодексу України – порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням і масовим отруєнням.
Залежно від наслідків, до яких призведуть ці порушення, покарання може передбачати як штраф, так і позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років (якщо хтось з вірян після відвідин служби помре від ускладнень коронавірусу).
Як повідомили у Національній поліції, великодні богослужіння відбулися у 13,6 тисячах церков і храмів в усіх куточках країни, у них взяли участь майже 130 тисяч громадян. У 19 церквах парафій УПЦ Московського патріархату богослужіння відбулися із порушенням карантину: багато вірян були без масок, а під час хресного ходу скупчувалися у натовп.
Порушення карантину зафіксували у Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Житомирській, Івано-Франківській, Рівненській, Одеській, Тернопільській, Харківській, Черкаській і Чернігівській областях та Києві.
У дні коронавірусного Великодня традиціоналісти, посилаючись на традицію, перетворюють живу віру на мертву і наражають живих на загрозу смерті. Про різницю між цими поняття та присутність Церкви в публічному просторі читайте у маніфесті української публічної теології "Туга за правдою, яка визволяє" у ZN.UA.