Оплата за світло під час воєнного стану: що буде, якщо вчасно не оплачувати рахунки

Поділитися
Оплата за світло під час воєнного стану: що буде, якщо вчасно не оплачувати рахунки © Трибуна - Бровари
Роз'яснення дали у компанії YASNO.

Попри війну, українці мають вчасно оплачувати комунальні послуги. Зокрема, споживачі мають оплачувати рахунки за електроенергію. Побутові клієнти YASNO заборгували за спожиту електроенергію близько 2,5 млрд грн. У компанії розповіли, що чекає на українців, якщо платіжна дисципліна не покращиться.

Нестача фінансування для відновлення енергетичної інфраструктури

Через ракетні удари РФ в Україні пошкоджено більшість важливих енергооб’єктів. Збитки оцінюються у $7 млрд.

Щоб відновити енергетичну інфраструктуру, необхідний не один рік та значний фінансовий ресурс.

Частково він покривається за рахунок західний партнерів. Але без стабільного надходження коштів усередині країни можливості оперативно поповнювати запаси обладнання будуть обмежені.

«Зниження рівня оплат хоча б на 1% – це нестача сотень мільйонів гривень для проведення ремонтних робіт. Якщо вони не будуть продовжуватись, існує велика вірогідність аварійних ситуацій та знеструмлення житлових кварталів», – наголосили у YASNO.

Фінансові витрати для боржників

В Україні під час воєнного стану заборонені відключення за неоплату комунальних послуг, але це не означає списання боргів.

Українці, які мають борги зі сплати за світло, після війни мають їх сплатити. Але до того часу може накопичитися значна сума боргу, оскільки доведеться одразу розрахуватися за тривалий період споживання.

Відключення світла боржникам

Після війни постачальники знову отримають право відключати неплатників.

У такому випадку боржникам доведеться не лише повністю сплатити усі рахунки, але й послуги відключення та повторного підключення. 

Відмова у наданні субсидії

Для отримання житлової субсидії українці повинні своєчасно оплачувати комунальні послуги, в тому числі й електроенергію.

Органи соціального захисту можуть відмовити у наданні субсидії за наявності заборгованості за понад три місяці на суму понад 680 грн (40 неоподаткованих мінімумів доходів громадян).

Кожного місяця українці мають знімати та передавати показники лічильника світла. Раніше ми писали, як правильно передати показник електролічильника.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі