Опитування ZN.UA: Для 59% громадян недолік Саміту миру — відсутність обговорення шляхів завершення війни та виведення військ РФ з України

ZN.UA Ексклюзив Інфографіка
Поділитися
Опитування ZN.UA: Для 59% громадян недолік Саміту миру — відсутність обговорення шляхів завершення війни та виведення військ РФ з України © https://www.president.gov.ua/
І лише 6,7% українців виявилися повністю задоволені форумом. 

Дослідження ZN.UA та Центру Разумкова показало, що найсуттєвішим недоліком Саміту миру більшість українців (59%) вважає те, що "він не розглядав шляхів зупинення війни, виведення російських військ з України" (можна було обрати два варіанти відповіді) (Рис.9). Про це у своєму матеріалі для ZN.UA "Другий Саміт миру. Чого від нього очікують українці та як оцінили перший" пише редакторка відділу міжнародної політики Тетяна Силіна. 

Водночас досить несподіваним виявилося те, що серед респондентів, які вважають, що Саміт наблизив Україну до миру, відсоток тих, хто назвав вищезгаданий недолік найістотнішим, іще вищий — 62,2%. У чому ж тоді для цих українців полягає "наближення до миру", залишається загадкою, наголошує журналістка. 

Розчарувало опитаних і те, що "з десяти пунктів Формули миру президента Зеленського учасників Саміту зацікавили лише продовольча безпека, безпека АЕС і гуманітарні питання". Третина (32,4%) респондентів зазначила цей варіант як найбільший недолік Саміту. І лише 6,7% українців виявилися повністю задоволені форумом. 

Те, що в Саміті не взяв участі Китай, а Бразилія (яка була лише спостерігачем), Індія, Саудівська Аравія та інші країни, які могли б спонукати Росію до миру, навіть не підписали в Бюргенштоці заключного документа, вважає найбільшим недоліком Саміту п’ята частина наших співгромадян (20,2%).

Найпоширенішою серед учасників опитування є думка про те, що президент Зеленський ініціював саміт із метою "збільшити підтримку України у світі". Так вважають 29,8% респондентів (Рис.10). Іще 22,4% вважають, що головним для нього було "продемонструвати Росії, що більшість країн світу підтримує його Формулу миру".

Тих, хто вважає, що метою Саміту було "відкрити шлях до мирних переговорів з Росією", — лише 8,4%. 

І лише 13,6% українців уважають, що метою саміту було "посилити тиск світового співтовариства на Росію".

"Хоча саме на цьому неодноразово наголошували численні представники Банкової, інформуючи громадськість про бажані результати саміту, поки він готувався", — сказано у матеріалі. 

"Посилення тиску" ми справді отримали. Щоправда, завдяки не Саміту миру, а "Великій сімці", Сполученим Штатам і Євросоюзу, — сказано у матеріалі. —  Рішення щодо заморожених активів РФ, нові обмежувальні заходи та розширення вторинних санкцій представники "колективного Заходу" ухвалили без прив’язки до форуму в Швейцарії".

Силіна також нагадує, що Глобальний Південь, усупереч зусиллям Києва та його партнерів, "тиснути" на Росію не почав. Ставка Банкової на цей регіон не зіграла.

"Як не виправдалися й розрахунки на те, що Формула миру президента Зеленського після саміту у Швейцарії стане "міжнародним мейнстримом" — безальтернативним планом припинення війни в Україні", — сказано у матеріалі. 

Більше статей Тетяни Силіної читайте за посиланням

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі