Оператори прокату електросамокатів в Києві обмежили швидкість пристроїв до 20 км/год і таким чином виконали одну з умов меморандуму, підписаного з Київміськадміністрацією в кінці червня.
Про це повідомив заступник голови КМДА Костянтин Усов.
"У рамках меморандуму ми заклали ряд обмежень, які повинні допомогти підвищити безпеку киян при пересуванні вулицями міста. Одним з основних було обмеження максимальної швидкості з 35 км/год до 20 км/ч. Станом на 13 липня всі оператори цю вимогу виконали", - заявив Усов.
Четверо з семи операторів ввели зони обмеження швидкості до 14 км/год і зони повної заборони руху, інші повинні зробити це найближчим часом.
Компанії також частково промарковані самокати номерними знаками. Вони наносяться по обидва боки труби керма в форматі "буква і 4 цифри". Кожен з операторів має свої унікальні серії: Bolt - A, B, C; Jet - J, Е; BikeNow - N; Kiwi - K; Scroll Bird - O, S; Zelectra - Т, Z; Vzhooh - V.
Столична влада вже почала отримувати перші дані від операторів про інтенсивність руху прокатних самокатів на вулицях і популярних місцях для старту-фінішу. Ці дані обіцяють використовувати для оптимізації маршрутів громадського транспорту.
Нагадаємо, керівництво Києва та оператори послуг прокату електросамокатів підписали меморандум, яким вводяться правила користування цими транспортними засобами.
Одне з ключових нововведень - зниження максимально допустимої швидкості і введення заборонених для катання зон, повідомляє пресслужба КМДА.
Зараз по вулицях міста їздить майже 4000 прокатних електросамокатів, і до кінця року їх очікується до 7000.
Серед головних обмежень, встановлених Меморандумом, - зменшення максимальної швидкості з 30-35 км/г до 20 км/г. У спеціально визначених (зелених, пішохідних і історичних) зонах швидкість повинна досягати не більше 14 км/ч.
Вводяться зони, де буде заборонено залишати самокати. Це історичний центр, зони навколо дипломатичних установ, окремих державних органів, правоохоронних органів, а також суб'єктів, які ведуть свою діяльність в області національної безпеки і оборони.
Раніше повідомлялося, що в Україні винесли судове рішення, згідно з яким електросамокат визнаний транспортним засобом, переміщення на якому по тротуарах і пішохідних доріжках заборонено. Справа про наїзд електросамокатниці на пішохода розглядав Шевченківський районний суд Запоріжжя, обвинувачена отримала умовний термін.