Через повномасштабне вторгнення РФ, в Україні зазнав змін освітній процес. Через безпекову ситуацію у деяких регіонах не всі школи змогли розпочати навчальний рік очно 1 вересня. Заступник міністра освіти і науки Андрій Сташків в інтерв'ю виданню «Українська правда. Життя» розповів, яким буде опалювальний сезон в школах.
Він зазначив, що ситуація всюди дуже різна, багато залежить від конкретної школи.
«Загалом для підготовки до проходження опалювального сезону зараз проводиться активна робота. У першу чергу – щодо забезпечення генераторами шкіл, аби у разі відключень вони мали електроенергію», – сказав він.
За словами Сташківа, 80% шкіл мають генератори, але це не означає, що всі ці школи зможуть працювати у звичайному режимі, якщо не буде електроенергії взимку.
«Чому? Тому що теплопостачання відбувається по-різному. Школи, які мають власні котельні і генератори, можуть повноцінно працювати взимку, якщо немає електроенергії. Школи, які не мають власної котельні, бо вона одна на мікрорайон, як це деколи буває у великих містах – зрозуміло, не зможуть працювати, тому що не буде дотримано температурний режим», – наголосив заступник міністра.
Він додав, що зараз 7600 шкіл, понад половина, мають різні можливості для роботи взимку за умови відключення електроенергії.
«Це дані, які нам дають обласні військові адміністрації. Але це не остаточна цифра, вона постійно змінюється. Зараз напрацьовуємо можливі механізми, як зробити, аби школи не закривалися, якщо буде відключення електроенергії», – йдеться у повідомленні.
Сташків пояснив, що МОН також давало різні рекомендації.
«Наприклад, зміщення розкладу уроків, щоб підлаштуватися під світловий день. Головне, щоб дотримувався температурний режим у школі. Якщо ситуація критична, то школа може тимчасово повернутися до дистанційного навчання», – резюмував він.
Нагадаємо, що міністр освіти й науки Оксен Лісовий назвав можливим повернення до змішаної форми навчання в школі взимку.