ОП: "Феофанія" приймає хворих на коронавірус з 10 вересня згідно з указом президента

Поділитися
ОП:
Важливо забезпечити доступність та своєчасність надання медичної допомоги пацієнтам з іншими захворюваннями в гострій стадії розвитку.

Клінічна лікарня "Феофанія" державного управління справами 10 вересня розпочала прийом хворих на коронавірус після того, як відповідний указ дав президент Володимир Зеленський. Про це в коментарі "Інтерфакс Україна" розповіла заступниця очільника ОП Юлія Соколовська.

"За ініціативи президента України вона була включена в Перелік державних закладів охорони здоров'я, що надають стаціонарну медичну допомогу хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, викликану коронавірусом SARS-CoV-2, наказом Міністерства охорони здоров'я України від №2081, який є у вільному доступі", - сказала вона.

За словами Соколовської, для допомоги інфікованим коронавірусом "Феофанія" виділила окремий корпус. Після його перепрофілювання матеріально-технічне забезпечення відповідає усім вимогам МОЗ. 

"Для надання медичної допомоги госпіталізуються хворі з тяжким і вкрай-тяжким перебігом захворювання. Медичний персонал пройшов навчання і отримав відповідну кваліфікацію в наданні допомоги таким хворим", - зазначила вона.

Соколовська також зауважила, що допомагаючи інфікованим коронавірусом ми не можемо забути про тих пацієнтів, які потребують невідкладної допомоги по причині інших хвороб. Саме через це важливо забезпечити доступність та своєчасність надання медичної допомоги усім пацієнтам.

Заступниця очільника ОП також розповіла, що для того, аби було більше можливостей для госпіталізації хворих на коронавірус, президент Зеленський разом з Кабміном вживають усіх необхідних заходів. 

"З цією метою розглядалася ініціатива Державного управління справами по розгортання на базі Державного підприємства "Санаторій" Конча-Заспа" тимчасового протиковідного госпіталю. Однак площі, які плануються до перепрофілювання, повинні відповідати певним критеріям для надання медичної допомоги інфекційним хворим, бути придатними для логістики таких пацієнтів і пристосованими для їх потреб. Можливість ефективного облаштування там ліжок, підключених до кисню, опрацьовується фахівцями МОЗ. Поряд з цією пропозицією розглядаються інші об'єкти, придатні для проведення в них лікування", - розповіла вона.

Нагадаємо, 19 жовтня 2017 року Верховна Рада прийняла закон "Про державні фінансовігарантії надання медичних послуг та лікарських засобів", який став базовим для медичної реформи.

З 2020 року всі медустанови ГУД і НАМНУ повинні перейти на модель оплати за медичну послугу. Цим медзакладам необхідно укласти договори з Нацслужбою здоров'я, яка буде оплачувати медичні послуги у рамках програми медичних гарантій.

Українцям з нового року запропонують близько 50 безкоштовних діагностичних і лабораторних досліджень.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі