ООН виявила докази численних воєнних злочинів на деокупованих територіях України

Поділитися
ООН виявила докази численних воєнних злочинів на деокупованих територіях України © КМДА, Олексій Самсонов
За більшість із них несуть відповідальність російські війська.

Незалежна міжнародна слідча комісія Організації Об'єднаних Націй провела розслідування подій лютого-березня на звільнених від російських загарбників територіях Київщини, Чернігівщини, Харківщини й Сумщини та виявила підстави для висновку, що там було вчинено цілий масив воєнних злочинів, порушень прав людини й міжнародного гуманітарного права. Про це повідомляє Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

Комісія заявила про беззаперечну необхідність притягнення до відповідальності, зважаючи на серйозність вчинених правопорушень.

«Вплив цих порушень на цивільне населення України величезний. Втрати життів обчислюються тисячами. Масштаб руйнування інфраструктури є спустошливим, – заявив голова комісії Ерік Месе.

Зокрема, було задокументовано випадки невибіркових обстрілів російськими військами населених пунктів і атак на мирних жителів, які намагалися залишити зону бойових дій.

У ООН заявили, що за більшість скоєних злочинів і правопорушень несуть відповідальність війська РФ. Водночас, іноді міжнародне гуманітарне право порушували й українські бійці. Зокрема, йдеться про два інциденти, які вважають воєнними злочинами.

Також комісія виявила приклади того, як обидві сторони війни, хоч і різною мірою, не вберегли цивільні об’єкти й жителів від наслідків ударів, розташовуючи військові позиції у межах чи біля густонаселених районів.

Крім того, було зафіксовано, що під час окупації територій Київської, Чернігівської, Харківської та Сумської областей росіяни проводили масові страти й примусові депортації, незаконно ув’язнювали людей, застосовували тортури й жорстоке поводження до них, ґвалтували й вдавалися до іншого сексуального насильства. У ООН з’ясували, що часом свідками злочинів загарбників були й діти.

У комісії пояснили, що відвідали 27 населених пунктів та опитали 191 свідка й постраждалого. Було оглянуто руйнування, поховання, місця ув’язнення й тортур, велику кількість документів і звітів.

Згодом її представники планують приділити більше уваги ширшму діапазону часу, іншим аспектам і територіям у своєму дослідженні. Зокрема, експерти збираються дослідити правопорушення у фільтраційних таборах, примусові переміщення населення, умови так званого прискореного усиновлення дітей, а також зміни в місцевих адміністраціях і російські псевдореферендуми.

Раніше директор польових операцій Управління Верховного комісара з прав людини Крістіан Салазар Фолькманн розповів, що призначена ООН комісія задокументувала факти воєнних злочинів окупантів в Україні. Йдеться про страти, тортури та сексуальне насильство, зокрема над дітьми.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі