Управління ООН у справах біженців очікує збільшення переміщення осіб всередині України через російську агресію, а не збільшення потоку біженців до країн Європейського Союзу, заявив у коментарі німецькому виданню Der Spiegel керівник УВКБ ООН Філіппо Гранді.
«Найймовірнішим сценарієм є подальше переміщення в межах України. Я сподіваюся, що нового великого руху біженців не буде», — сказав він, однак додав, що «війна непередбачувана».
Він висловив стурбованість, що тим, хто все ще може втекти за кордон, швидше за все, знадобиться додаткова підтримка.
«Ті, хто досі залишався в Україні, або мали менше контактів у Європі , або були менш мобільними», — вважає представник ООН.
Він висловив упевненість, що в разі потреби країни ЄС також можуть прийняти додаткових біженців з України, однак це матиме додаткові труднощі.
«На відміну від весни , цього разу буде потрібно більше громадського житла, і для цього знадобляться кошти», - додав він.
За даними УВКБ ООН, вторгнення Росії в Україну наприкінці лютого призвело до найбільшого переміщення людей за десятиліття. Лише на початку листопада Гранді заявив у Нью-Йорку, що з початку війни свої домівки покинули близько 14 мільйонів людей. Статус тимчасового захисту в ЄС мають майже 5 млн біженців з України.
Деякі українці перебувають за кордоном із початку повномасштабної війни, але зберігають зв'язки з Батьківщиною. І не лише емоційні чи інформаційні. Наші біженці по можливості допомагають військовим донатами, речами та продуктами, або стають волонтерами, щоб підтримати новоприбулих співвітчизників. Детальніше про українських біженців читайте у статті Юлії Каплан та Юлії Тищенко «Довгий шлях додому: майбутнє українських біженців».