ООН: Негативне ставлення України до біженців заважає спрощенню візового режиму з ЄС

Поділитися
ООН: Негативне ставлення України до біженців заважає спрощенню візового режиму з ЄС Українські органи влади відмовляють 9 з 10 прохань надати притулок © kv.dn.ua
В ООН вважають Україну небезпечною країною для багатьох справжніх біженців: "Вдаючись до такої політики, Україна відмовляє собі в місці серед цивілізованих націй".

Негативне ставлення до проблем біженців в Україні є однією з перешкод на шляху спрощення візового режиму з Євросоюзом, заявили в регіональному Управлінні верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН).

Як йдеться у зверненні представника УВКБ ООН Олдріха Андрисека, в Україні існують помилкові думки про те, що біженці - це просто мігранти, які шукають кращого життя.

За його словами, українці часто думають, що з допомогою обмежувальних процедур надання притулку, спрямованих на виключення, а не включення, вдасться вирішити соціальні і політичні проблеми, а впровадження законодавства, яке обходить міжнародні договірні зобов'язання або європейські стандарти у сфері притулку та прав людини, буде прийнятним.

"Через це все ... Україна - небезпечна країна для багатьох справжніх біженців. Вдаючись до такої політики, Україна відмовляє собі в місці серед цивілізованих націй, які поважають міжнародне право. Через таку позицію Україна ставить чергову перешкоду на шляху до спрощення візового режиму з ЄС", - підкреслив Андрисек.

За його даними, в даний час всього лише 2500 біженців живуть в Україні. Щорічно тільки 1500 заяв з проханням надати притулок приймаються в Україні. 9 з 10 таких заяв отримують відповідь "Ні".

"Занадто багато людей залишаються без документів, занадто мало людей отримують дозвіл на роботу.... Багато з них живуть у страху і борються за виживання. Дуже багато біженці не можуть навіть отримати належні документи", - зазначено в зверненні.

Нагадаємо, що подібні оцінки Україні - як небезпечною країною для біженців - в ООН давали і раніше, при цьому висловлюючи сподівання, що у 2013 році в країні будуть позитивні зміни в цій сфері. !zn

Читайте також:

Держдеп США зарахував Україну до країн-транзитерів у торгівлі людьми

Amnesty International вважає, що Україна погано захищає права мігрантів

Україна відмовила в наданні притулку двом російським опозиціонерам

Права людини в Україні: стало гірше, але є і "ложка меду в бочці дьогтю"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі