ООН незадоволена морським коридором, який забезпечує Україна

Поділитися
ООН незадоволена морським коридором, який забезпечує Україна © EPA-EFE/IGOR TKACHENKO
В Організації стверджують, що потрібна угода з Росією – задля більшої безпеки

Рішення України створити морський коридор для експорту зерна є «позитивним кроком» для глобальної продовольчої безпеки, зазначають в ООН, але заявляють, що продовжують зусилля щодо досягнення нової угоди з Росією про розширення Чорноморського зернової ініціативи, яка фактично припинила існування з 17 липня.

«Ми розглядаємо альтернативи, які вивчаються для експорту, в дуже позитивному світлі, тому що важливо доставити зерно на світові ринки», – сказала генеральний секретар Конференції ООН з торгівлі та розвитку Ребека Грінспан, яка відповідальна за реалізацію угоди ООН з Росією, в інтерв'ю агентству Reuters. 

Вона додала, що новий коридор, який намагається відкрити Україна, є одним з «дуже важливих зусиль», але «ризики є вищими».

«Єдине, що зніме ризик і стабілізує ... ситуацію – це угода, яка буде підтримана усіма партнерами [перш за все, Росією]», – сказала вона, додавши, що не може назвати жодних часових рамок для укладення нової угоди чи перегляду старої.

«Ми переконані, що ми запропонували реальні рішення щодо питань, які підняла Росія. Ми хочемо мати можливість все ж таки пояснити, чому ми вважаємо, що це реальні рішення», – сказала Грінспан.

Нагадаємо, що німецьке видання Bild заявило про наявність листування генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша із російським міністром закордонних справ Сєргєєм Лавровим від 28 серпня, у якому ООН пропонує Росії значні поступки для відновлення роботи зернового коридору. Зокрема, російському держбанку дозволять приєднатися до SWIFT, за посередництва ООН будуть застраховані російські кораблі, їм буде дозволено причалювати у портах ЄС.

Після того, як українські морські дрони «запровадили справжні санкції» проти Росії на Чорному морі, 10 серпня ВМС ЗСУ оголосили про тимчасові коридори для руху торгових суден, що прямують до портів або з портів України в Чорному морі. Військові попереджають судновласників і капітанів про можливі ризики з боку російського флоту та забезпечують нагляд під час руху коридором.

Зазначимо, що низка суден скористались тимчасовим морським коридором для виходу з українських портів. Це кораблі, які зайшли в українські порти до початку повномасштабного російського вторгнення 24 лютого 2022 року та були там заблоковані до цього часу. При цьому вони взяли на борт українське зерно та металопродукцію. Крім них, до українських портів почали заходити інші судна – для завантаження зерном. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі